Facebook Google+ Twitter

Hiszpańscy strażacy nie chcą być "marionetkami banków"

Strażacy protestują przeciwko uczestnictwu w eksmisjach mieszkańców, odmawiając udziału w działaniach, które przyczyniają się do pogorszenia sytuacji bytowej swych rodaków. Nie chcą być "marionetkami banków i ich sługusów w rządzie".

Hiszpańscy strażacy nie chcą być "marionetkami banków" / Fot. Print ScreenW serwisie "Revolting Europe" przeczytać możemy, o proteście pracowników hiszpańskiej straży pożarnej. Protest rozpoczął się w sobotę pod domem 85-letniej Aurelii Rey, po tym jak strażacy odmówili pomocy w eksmisji starszej kobiety i dołączyli do grupy ponad 200 osób, która zebrała się pod domem staruszki.

Po tym incydencie w całym kraju zaczęły wybuchać kolejne demonstracje. Strażacy z Galicji, Katalonii, Madrytu oraz jego okolic protestują przeciwko uczestnictwu w eksmisjach mieszkańców, odmawiając udziału w działaniach, które przyczyniają się do pogorszenia sytuacji bytowej klasy robotniczej, podkreślając, że ich powinnością jest służba społeczeństwu, interweniowanie w sytuacjach kryzysowych, a nie bycie "marionetkami banków i ich sługusów w rządzie".

Zdaniem protestujących sytuacja jest tragiczna. W pogrążonej w kryzysie Hiszpanii, zgodnie z obowiązującymi przepisami, banki mogą odebrać domy swym dłużnikom. Od 2008 roku nakaz eksmisji dostało już około 350 000 osób.

Jeśli chodzi Polskę, to sytuacja nie wygląda lepiej. Analiza danych dotyczących ilości osób z wybranych siedmiu dużych miast, którzy zostali eksmitowani w 2011 roku oraz w okresie pierwszych pięciu miesięcy 2012 roku, pokazuje prawie czterokrotny wzrost przypadków eksmisji, który wciąż rośnie. Zadłużeni lokatorzy, którzy jak ognia unikają komorników ostatecznie i tak przegrywają z policją, jak chociażby w przypadku głośnej warszawskiej eksmisji, która zakończyła się zatrzymaniami, pobiciem i odwiezieniem lokatorki do szpitala. W Polsce istnieje ponoć "zakaz eksmisji na bruk"... ale niestety tylko w teorii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Zainteresowanych tematem zachęcam do lektury artykułu http://obserwatorium.nowyekran.pl/post/79436,hiszpania-czasowy-zakaz-eksmisji

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oby nie stało się po przeczyatniu tego tekstu Polskie fatum: mądry Polak po szkodzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"W twoich słowach pisanych, jet jakieś ukryte zło." Wybacz, ale mam odczucie, że masz spore problemy z odróżnieniem dobra od zła. Powyższy materiał pokazuje dobro i to w czystej postaci, bo jak inaczej można nazwać heroiczne czyny hiszpańskich strażaków? Czy ich protest i utożsamianie się z biednymi rodakami można w ogóle rozpatrywać w kategorii dobra i zła?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Ewa Naukowicz-Wójcik. Jesteś albo wybitną pesymistką. Albo uchowaj Boże przed tobą wszystkie żyjące istoty.

Jest niespotykane . W twoich słowach pisanych, jet jakieś ukryte zło. Wiem! Diabeł.Tylko jaki on jest?! Według ciebie to coś nieokreślonego. Nie . Ty sama sobie coś wpisujesz i chcesz podeprzeć swym słowem.
Jest tu na tym portalu autorka Maria Czerw. Ty się uzupełniasz z nią albo to ty jesteś właśnie tą Maria Czerw.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż - jak widać na obrazku są rządy bardziej pomysłowe od naszego...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto to wymyślił: strażacy do eksmisji?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.