Facebook Google+ Twitter

Hiszpańska firma wygrała proces z Apple o skopiowanie wyglądu iPada

Mało znana hiszpańska firma NT-K wygrała batalię sądową z Apple. Proces dotyczył skopiowania designu iPada. Wyrok, który zapadł w tej sprawie może pokrzyżować plany amerykańskiego koncernu, który prowadzi zakrojoną kampanię sądową w sprawie naruszenia patentów.

 / Fot. Materiały prasoweW listopadzie 2010 r. koncern z Cupertino zażądał zaprzestania sprzedaży tabletu z Androidem firmy NT-K. Zdaniem Apple urządzenie miało kopiować wygląd iPada. Decyzja hiszpańskiego sądu, który stwierdził, że tablet nie narusza praw Apple może być brzemienna w skutkach.

Po pierwsze, NT-K będzie domagało się odszkodowania za czas, w którym nie mogło sprzedawać swoich produktów. Po drugie, na wyrok sądu będzie zapewne powoływał się Samsung, który toczy spór w sprawie tabletu Galaxy Tab 10.1.

Sądowa bitwa z Apple kontra Samsung dotyczy między innymi patentu
000181607-0001. Patent jest kontrowersyjny, bo w praktyce naruszają go wszystkie tablety, które mają kształt prostokąta. "Własność" Apple została zastrzeżona w europejskim Office for Harmonization in the Internal Market.

Małej firmie udało się wywalczyć to, czego nie potrafił koreański gigant. Decyzja sądu wydaje się racjonalna, choć zgodnie z prawem Apple zastrzegło prawa do takiego, a nie innego kształtu tabletu. Wina leży zatem po stronie instytucji, która zgodziła się na przyznanie amerykańskiemu koncernowi patentu.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.