Facebook Google+ Twitter

Hiszpańska królowa Sofia kończy 70 lat

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-02 13:36

Hiszpańska królowa Sofia kończy 70 lat. Jej urodziny zbiegły się z wydaniem autobiograficznej ksiażki „Królowa z bliska", w której mówi otwarcie co myśli o eutanazji, małżeństwach osób tej samej płci i wyborach w Stanach Zjednoczonych.

Wypowiedzi królowej wywołały skandal i podzieliły Hiszpanów. Połowa z nich uważa, że rodzina królewska nie powinna zabierać głosu w ważnych, państwowych sprawach.

Czytelnicy autobiografii królowej Sofii mogą poznać szczegóły życia codziennego monarchini. Na przykład to, ze jest wegetarianką, nie lubi corridy, słucha Beatelsów, hoduje 10 psów i 2 papugi.
Sofia przyznaje też, ze nie popiera ani eutanazji, ani aborcji. Jej zdaniem, związki osób tej samej płci nie powinny być nazywane małżeństwem.

Hiszpańska monarchini uważa, że wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych powinien wygrać Barack Obama.

Opinie królowej wywołały prawdziwą burzę. Nawet prawicowa Partia Ludowa, ktora prezentuje takie same poglądy, jak królowa, jest zdania, że jej wypowiedzi powinny być bardziej neutralne.

Podobno jednym z najbardziej niezadowolonych z publikacji jest król, któremu książka wcale nie przypadła do gustu. Dlatego, jak donoszą źródła dworskie, 70. urodziny Sofii de Burbon przebiegają w napiętej atmosferze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.