Facebook Google+ Twitter

Hiszpańska Pora Prozy

Już w środę 7 października w Polsce nastanie czas prozy. Gwiazdami festiwalu Pora Prozy będą pisarze z hiszpańskojęzycznego kręgu kulturowego.

Instytut Książki już po raz piąty zaprasza na festiwal w ramach cyklu "Cztery Pory Książki". Celem organizatorów jest ukazanie różnorodności literatury krajowej, zaprezentowanie prozy określonego kraju lub kręgu kulturowego oraz debatowanie nad kondycją światowej prozy.

Program piątej edycji festiwalu jest bogaty - w 18 miastach odbędą się publiczne debaty, spotkania autorskie, warsztaty pisania bajek, wystawy i happeningi. Najważniejszymi gwiazdami będą pisarze hiszpańskojęzyczni - Leonardo Padura z Kuby, Pablo de Santis z Argentyny i Susan Fortes z Hiszpanii - specjalizujący się w różnych typach prozy. Pisarze spotkają się z czytelnikami 7 października w Warszawie i 10 października w Krakowie. Oczywiście na festiwalu nie zabraknie rodzimych autorów. Swój styl i dotychczasowy dorobek literacki przedstawią m.in.: Olga Tokarczuk, Krzysztof Varga, Sylwia Chutnik.

Źródło: http://www.instytutksiazki.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.