Facebook Google+ Twitter

Hiszpańska telewizja publiczna bez reklam?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-15 15:57

Socjaldemokratyczny rząd Hiszpanii rozważa odebranie telewizji publicznej prawa do emisji reklam. Całkowite zrezygnowanie z reklam albo ograniczenie ich do minimum miałoby być sposobem na uzdrowienie sytuacji prywatnych stacji telewizyjnych, które przez kryzys straciły średnio co trzeciego reklamodawcę.

Hiszpańska telewizja publiczna jest podwójnie finansowana - dostaje pieniądze z budżetu, w tym roku 1,1 mld euro, i prawie drugie tyle zarabia na reklamach. Stacje prywatne, które mogą liczyć tylko na reklamodawców, czują się pokrzywdzone i żądają wyrównania szans. Zwłaszcza teraz, podczas kryzysu, kiedy pieniędzy z reklam ubyło.

Rząd Jose Luisa Zapatero poparł ich starania, choć wciąż nie ogłosił szczegółów swojej decyzji. Wiadomo, że część gabinetu jest za całkowitą likwidacją reklam. Inni, uważają, że tak jak we Francji powinny być one nadawane tylko do określonej godziny.

Hiszpańska telewizja publiczna jest jednak zadłużona na ponad 3 mld euro i nie utrzyma się tylko z pieniędzy z budżetu państwa. Dlatego do rozstrzygnięcia pozostaje najważniejsza kwestia, czy rząd zwiększy jej finansowanie, czy wprowadzi abonament.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.