Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23637 miejsce

Hiszpańska Wyspa Kobiet w Zabrzu

W piątkowy, listopadowy wieczór w zabrzańskiej restauracji Zielony Ogród rozbrzmiewały gorące rytmy Hiszpanii. Goście tłumnie przybyli na IV odsłonę Wyspy Kobiet, która tym razem miała szczególny charakter.

Jaśmin z St. Petersburga / Fot. Ryszard BudniakObrazy namalowane przez podopiecznych GCZD / Fot. Ryszard BudniakA była to Wyspa wyjątkowa dlatego, że oprócz wspaniałej zabawy goście wzięli udział w akcji mającej szczytny cel - pomoc dla pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach Ligocie – oddziału (dziecięcego) hematologii.

Aby mogli zapomnieć o swojej chorobie, mali pacjenci mają organizowane różnego rodzaju warsztaty manualne (malowanie, prace ręczne, rysowanie). Niestety, szpital nie zawsze może zapewnić dzieciom potrzebne na ten cel przybory. Do zorganizowania akcji takiej pomocy przyczynił się Marcin Habasiński, którego syn jest pacjentem tejże placówki

Każdy z gości przyniósł dla dzieci prezenty: kredki, wycinanki, farbki, zabawki i mnóstwo książek. Profesjonalnie wykonane kartki świąteczne, obrazy namalowane przez podopiecznych szpitala wzbudzały zachwyt wśród gości. Każda kupiona rzecz zasiliła „skarbonkę” na zakup wspomnianych wcześniej przyborów i artykułów dla dzieci.

Jeśli chodzi o samą zabawę, było iście hiszpańsko. Również goście byli na tę okoliczność wystylizowani. Gościem specjalnym była artystka z samego St. Petersburga - Jaśmin. Artystka wiele lat występowała w Hiszpanii, dlatego klimaty tego kraju nie są jej obce.

Do zabawy zachęcała para taneczna Daria Fryziel i Krzysztof Błaszczyk z Forum Tanecznego w Zabrzu. Nie zabrało również na Wyspie tego, co panie lubią zawsze… czyli pokazu bielizny, garderoby nocnej oraz najnowszych modeli płaszczy. Każda pani (i nie tylko pani) otrzymała zaproszenie do Studia Urody Viva w Zabrzu. Dzięki sponsorom niektórym poszczęściło się tak bardzo, że wygrali cenne nagrody, w tym nawet etolę z futra.

Na koniec był jeszcze konkurs na najlepszy strój hiszpański, a potem już goście z żalem żegnali się z hiszpańską Wyspą, gdyż zabawa była naprawdę udana, nie wspominając już o szczytnym celu, który jej towarzyszył. Niebawem wszystkie prezenty „pojadą” do podopiecznych szpitala klinicznego w Katowicach. Niech na ich ustach uśmiech zagości w tych trudnych chwilach i może niespodzianki spowodują, że choć na moment zapomną o chorobie.

Na koniec chciałam serdecznie podziękować sponsorom oraz tym wszystkim, którzy włączyli się w akcję charytatywną:

Olga i Ireneusz Balas – Sklep NINA (bielizna, garderoba nocna), Iza Święs – Furelle Fashion (płaszcze), Bartosz Kamiński – Cukiernia Sowa (pyszne ciasta), MOSiR - Zabrze (nocleg dla specjalnego gościa), Magda Wloka – Kwiaciarnia Pasja (kwiaty), Dariusz Korczyński – Pieroth Polska - wina hiszpańskie), Dominik Chilimończyk – Chill Moon (didżej) oraz właścicielom Rezydencji „Zielony Ogród” w Zabrzu za pomoc w zorganizowaniu wydarzenia.

Poza samym spotkaniem na Wyspie Kobiet, akcje zbierania książek zostały zorganizowane także przez: Zespół Szkół Technicznych nr 2 Aleksandra Zdaniewicz – Chorzów, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 Agnieszka Lach, Danuta Jeziorowska, Jolanta Czeczota Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących i Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego – Ruda Śląska, Iwona Zbróg, Izabela Gorajczyk, Tomasz Kuras, Grażyna Strączek - Rodzinny Dom Dziecka w Bielszowicach, Aleksandra Poloczek - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Jadwiga Ostraszewska, Roman Pawliszak –Polski Związek Filatelistów – Zarząd Oddziału w Rudzie Śląskiej, Antoni Urbanek –Rudzkie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich Zdrowie Życie oraz Barbara i Adam Podgórscy – Rudzkie Towarzystwo Przyjaciół Drzew OPP.

Wydarzenie było objęte patronatem medialnym przez: Radio Plus Śląsk, Telewizję Silesia, Głos Zabrza, portal Nasze Zabrze.com.pl, Nasze Miasto oraz Stowarzyszenie Polskich Mediów.Jolanta Maria Budniak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Popieram Basiu i przyłączam się do gratulacji :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniały wieczór. Organizatorce też należą się brawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.