Facebook Google+ Twitter

Hiszpański episkopat poświęci rok chorym

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-11 21:51

W Hiszpanii pod hasłem ,,Wierzyć, celebrować i żyć Eucharystią" rozpoczyna się rok poświęcony chorym. Jego głównym celem jest podkreślenie związku Eucharystii z duszpasterstwem zdrowia - czytamy w okolicznościowym orędziu episkopatu Hiszpanii.

Biskupi przypominają, że Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez Jana Pawła II w 1992 roku, ,,aby uwrażliwić Lud Boży na konieczność zapewnienia chorym najlepszej, jak to możliwe, opieki".

Ostatni papieże poświęcili dużo uwagi refleksji nad związkiem Eucharystii z chorymi. Benedykt XVI na Światowy Dzień Chorego w ubiegłym roku zaproponował temat ,,Eucharystia, Lourdes i opieka duszpasterska nad chorymi". Wybór tematu kampanii ma na celu ukazanie znaczenia Eucharystii dla całego życia chrześcijańskiego.

Biskupi piszą też, że relacja pomiędzy Eucharystią i chorym nie była należycie kontemplowana, ani też ,,nie został wystarczająco pogłębiony wymiar uzdrawiający Eucharystii". Biskupi wyrażają pragnienie, aby Eucharystia została odkryta jako światło i siła, by przeżywać po chrześcijańsku zdrowie, chorobę, wyzdrowienie, cierpienie, śmierć, żałobę i opiekę duszpasterską w tych wszystkich rzeczywistościach".

Zachęcają też, aby ,,wspólnoty chrześcijańskie bardziej opiekowały się chorymi i cierpiącymi, uznawały ich za pełnoprawnych i aktywnych członków oraz ułatwiały im obecność i uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii".
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.