Facebook Google+ Twitter

Hiszpański Kościół ostrzega przed Halloween

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-31 16:58

Hiszpański Kościół ostrzega, że coraz popularniejsze Halloween ma charakter antychrześcijański i zawiera w sobie elementy czarnej magii i okultyzmu.

Joan Maria Canals - sekretarz Komisji Episkopatu do spraw Liturgii, zaapelował do rodziców, by święto, które kojarzy się - jak zaznaczył - z terrorem, śmiercią i lękiem, zastąpili pozytywnymi, opiewającymi życie wartościami.

Jeszcze niedawno noc z 31 października na 1 listopada kojarzyła się w Hiszpanii wyłącznie z jedzeniem pieczonych kasztanów i tzw. panallets - ciastek z mielonych migdałów i owoców sosny. Teraz coraz bardziej kojarzy się z trupimi czaszkami i balami przebierańców, z których największe nazywają się w tym roku "Wszystkich Świętych" i "Straszne trupy".

Hiszpańska Komisja Episkopatu ostrzega, że Halloween jest niezgodne z tradycją chrześcijańską. "Nawet w Zaduszki opiewamy życie, a nie śmierć, bo modlimy się za zmarłych, ale też za ich rodziny" - argumentował Joan Maria Canals.

Kościół uważa, że odpowiedzialność za uczestniczenie w Halloween spoczywa wyłącznie na rodzicach. "To nie pedagogiczne. Nie można przebierać dzieci za szkielety. Horror i lęk przed śmiercią trzeba zastąpić radością życia i dobrocią" - wyjaśniał sekretarz Komisji Episkopatu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.