Hit Ekstraklasy. Lech pokazał klasę i wygrał z Legią 1:0

Bez wątpienia było to najciekawsze spotkanie rozgrywek 23. kolejki Ekstraklasy. Lech Poznań pokonał u siebie na Bułgarskiej Legię Warszawa 1:0 (0:0). Bramkę na wagę trzech cennych punktów zdobył Semir Stilić.

Tomasz Bandrowski (L) z Lecha i Maciej Iwański (P) z Legii w starciu przy piłce podczas meczu 23. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Lech Poznań - Legia Warszawa, 3 bm. / Fot. PAP/Adam CiereszkoJuż od pierwszych minut było bardzo groźnie pod bramką Jana Muchy. Lech okazał się w tym spotkaniu zdecydowanie lepszy. Jego zawodnicy zaczęli ostro atakować, zaś Legia częściej się broniła.

Na pochwały zasługuje bramkarz Legii, który wielokrotnie ratował swoją drużynę przed stratą bramki. Mogło się wydawać, że jest to kwestia czasu, gdy gospodarze strzelą pierwszego gola. Niestety do końca pierwszej połowy obydwu drużynom nie udało się wpakować piłki w światło bramki. W drugiej części podopieczni Jacka Zielińskiego rozpoczęli jeszcze groźniejszy atak. W końcu w 76. minucie z rzutu wolnego, pięknym strzałem popisał się Semir Stilić. Do końca meczu Kolejorz perfekcyjnie kontrolował przebieg gry.

W 90. minucie boisko opuścił Sergiej Kriwiec, a na jego miejsce wbiegł młody Mateusz Możdżeń, który pochodzi właśnie z Warszawy. Także w tej samej minucie zszedł zdobywca gola Semir Stilić.

Po 23. kolejce Lech Poznań zajmuje drugą pozycję w ligowej tabeli, a na fotelu lidera zasiada Wisła Kraków, która wygrała po golu samobójczym z Polonią Warszawa. Kolejorz traci do Wisły zaledwie cztery punkty, Ruch Chorzów siedem, a Legia aż osiem.

Powiedzieli po meczu:

- Wydaje mi się, że obejrzeliśmy dobre spotkanie, które obfitowało wieloma sytuacjami z jednej i z drugiej strony. Wiedzieliśmy, że czeka nas bardzo trudne zadanie tutaj na stadionie Lecha, ale myślałem, że to się skończy inaczej. Bardzo dobrze wykonany rzut wolny zadecydował, że to Lech wygrał jednobramkową przewagą - skomentował krótko na konferencji pomeczowej trener Legii Warszawa, Stefan Białas.

- W momencie uderzenia Semira, gdy piłka wpadła do bramki to olbrzymi ciężar spadł mi z serca. Uważam, że jak na polskie warunki to oglądaliśmy bardzo dobre spotkanie, my nie możemy go się wstydzić bo było okraszone wieloma sytuacjami podbramkowymi. Najważniejsze jest to, że jest to mecz zwycięski. Nasz remis, czyli jeden punkt, byłby zajączkiem wielkanocnym dla Wisły. Uważam zwycięstwo zasłużone. Jedyne co mogę zarzucić swoim chłopakom to fakt, że byliśmy nieskuteczni. Duże słowa uznania dla nich i nie ukrywam, że spokojnie jutro będzie można usiąść do śniadania wielkanocnego - powiedział zadowolony wynikiem Jacek Zieliński, trener Lecha Poznań.

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:0 (0:0)
Bramki: Semir Stilić (76 min.)
Żółte kartki: Robert Lewandowski, Sławomir Peszko, Bartosz Bosacki - Ariel Borysiuk, Pance Kumbev, Miroslav Radović, Tomasz Jarzębowski, Bartłomiej Grzelak.
Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok).