Facebook Google+ Twitter

Hit II ligi żużlowej w Lublinie. Lubelski Węgiel KMŻ - Orzeł Łódź

W niedzielę, o godz. 17, na stadionie przy al. Zygmuntowskich 5 w Lublinie odbędzie się najważniejsze spotkanie rundy finałowej II ligi żużlowej. Miejscowy Lubelski Węgiel KMŻ podejmie Orła Łódź.

Pierwsza kolejka rundy finałowej pokazała, że tylko dwa zespoły, te które spotkają się w niedzielę w Lublinie, liczą się w walce o awans do I ligi. Tydzień temu lublinianie pokonali w Ostrowie Holdikom Ostrovię 53:36, a Orzeł rozbił w Rawiczu miejscowe "Niedźwiadki" 65:25.

W rundzie zasadniczej Orzeł zwyciężył na własnym torze z KMŻ 59:31. Z kolei w rewanżu, na torze przy al. Zygmuntowskich zwyciężyli lublinianie (już jako Lubelski Węgiel) 48:42. Porażka Lubelskiego Węgla praktycznie przekreśli szanse lublinian na bezpośredni awans do I ligi.
Orzeł Łódź wyprzedza w tabeli lubelskie "Koziołki" o 2 punkty. Dzisiejsze spotkanie, jak również rewanż w Łodzi będą kluczowe dla końcowej tabeli II ligi.

W składzie na dzisiejszy mecz widnieje nazwisko Adriana Rymela. Czecha nie zobaczymy jednak w Lublinie, ponieważ ma on zakontraktowany priorytetowy występ w meczu ligi angielskiej. Bardzo prawdopodobne, że nastąpi zastępstwo zawodnika.

W sobotę, do późnych godzin wieczornych, nie było wiadomo, czy spotkanie Lubelskiego Węgla z Orłem odbędzie się. Wszystko zależało od pogody w Vojens, gdzie rozgrywane były zawody z cyklu Grand Prix Challenge. Ewentualne przesunięcie zawodów w Danii spowodowałoby przesunięcie niedzielnego meczu, z powodu występu w Grand Prix Challenge Lukasa Drymla. Zawody jednak odbyły się, dzięki czemu dziś w Lublinie będziemy mogli zobaczyć szlagier II ligi, z Lukasem Drymlem w akcji.

Na stadionie przy al. Zygmuntowskich ujrzymy bez wątpienia wspaniały spektakl, w którym wystąpią żużlowcy z Lublina i Łodzi. Czy Lukas Dryml, Mariusz "Puzon" Puszakowski i reszta ekipy uczynią kolejny krok w stronę awansu do I ligi? Przekonamy się już dziś późnym popołudniem.

Awizowane składy:

Orzeł Łódź:
1. Marcin Jędrzejewski
2. Łukasz Jankowski
3. Jacek Rempała
4. Stanisław Burza
5. Piotr Dym
6. Mateusz Kowalczyk

Lubelski Węgiel KMŻ:
9. Lukas Dryml
10. Adrian Rymel
11. Mariusz Puszakowski
12. Tomasz Rempała
13. Karol Baran
14. Tadeusz Kostro

Bilety do nabycia przed meczem w cenie:
VIP - 40 zł, normalny - 25 zł, ulgowy - 12 zł, program zawodów - 5 zł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.