Facebook Google+ Twitter

Hit internetu - strona z domeną Czarnogóry

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-10 10:21

Internetowa domena Czarnogóry zyskuje na popularności i przynosi coraz większe dochody. Jej nazwa domeny jest bowiem jednym najpopularniejszych angielskich słów.

Domena Czarnogóry to dwie litery .me - po angielsku można to odczytać jako „me" co oznacza mnie, mi, mój albo po prostu ja. Czarnogóra uzyskała tę domenę po odłączeniu się od Serbii w 2006 roku.

Nazwa, pochodząca od angielskiej nazwy kraju - Montenegro - zaczęła działać dwa lata temu. Od tamtej pory zarejestrowano 320 tysięcy adresów internetowych z końcówką .me , co oznacza, że stała się ona najszybciej rejestrowaną domeną w historii Internetu.

Zdaniem szefa czarnogóskiej agencji nadzorującej domeny internetowe, końcówka .me jest krótka i osobista, dzięki czemu nadaje się świetnie do tworzenia portali społecznościowych. Na aukcjach adresy z czarnogórską domeną kosztują nawet 15 tysięcy dolarów.

Wcześniej dużą popularność zdobyła też domena wyspiarskiego kraju Tuvalu; końcówka .tv zwróciła bowiem uwagę stacji telewizyjnych i większych koncernów medialnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.