Hit kolejki: Liverpool pokonał Manchester City

W najciekawszym spotkaniu 27. kolejki Premier League, Liverpool pokonał przed własną publicznością, Manchester City 2:1.

/ Fot. By Geoffrey Hammersley (Brendan Rodgers) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia CommonsPoza świetnym widowiskiem oglądaliśmy również piękne bramki. Wynik spotkania otworzył
już w 11. minucie, pięknym strzałem w okienko, kapitan The Reds - Jordan Henderson.
Z prowadzenia podopieczni Brendana Rodgersa cieszyli się jednak tylko do 25. minuty.
Sergio Aguero obsłużył prostopadłym podaniem partnera z ataku, Edina Dżeko, a ten bez
trudu pokonał bezradnego Simona Mignoleta.
Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Drugą połowę piłkarze obu drużyn rozpoczęli
od groźnych ataków, ale na rozstrzygające trafienie trzeba było poczekać do 75. minuty.
Świetnie dzisiaj dysponowany Philippe Coutinho minął dwóch obrońców i prezyzyjnym
strzałem z ok. 16 metrów pokonał Joe Harta.
Dzięki zwycięstwu Liverpool zrównał się z zajmującym 4. pozycję w ligowej tabeli Arsenalem.
Z kolei "The Citizens" wciąż plasują się na drugiej lokacie.