Hit Ligi Mistrzów - Real Madryt vs. Manchester United na remis

Wyrównane i pełne emocji spotkanie Realu Madryt i Manchesteru United. Pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów bez rozstrzygnięcia, choć bliżej ćwierćfinału jest Manchester United.

Manager of Manchester United F.C. / Fot. Austin OsuideW pierwszej połowie emocji nie brakowało. Lepiej w mecz weszli Królewscy. Kilka trafnych podań i już na samym początku gospodarze mogli objąć prowadzenie. Defensywne ustawienie gości wyraźnie przeszkadzało im samym, a nie piłkarzom Realu. W 6. minucie Manchester po strzale Coentrao uratował słupek.

W Realu na początku kilka błędów popełnił Varane, który wyszedł w podstawowej jedenastce zamiast Pepe. Jose Mourinho nie zdecydował się postawić na wracającego po kontuzji Portugalczyka.

Pomimo doskonałej gry Realu w pierwszym kwadransie meczu, gdzie przyczepić można się jedynie do wykończenia akcji, to Manchester po stałym fragmencie gry trafił piłką do siatki. Rooney wybił piłkę z narożnika boiska, a Welbeck skierował ją w kierunku bramki. Od 18. minuty Manchester United prowadził na Estadio Santiago Bernabeu 1:0.

Real jednak nie odpuścił. W 28. minucie meczu Cristiano Ronaldo odpowiedział pięknym strzałem głową. Końcówka pierwszej połowy, to ofensywna i wyrównana gra z obu stron. Cały czas lekką przewagę utrzymywali Królewscy. Zarówno Welbeck jak i Cristiano Ronaldo mieli swoje szanse na zdobycie drugiej bramki, obaj konsekwentnie trafiali w bramkarzy.

Zarówno Jose Mourinho, jak i sir Alex Ferguson mogli schodzić na przerwę ze spokojem. Zasłużony remis. Obaj musieli mieć jednak głowy pełne obaw, jak zagrać w drugiej połowie, by po kolejnych 45 minutach rezultat był dla nich korzystny.

Druga odsłona to ponownie ofensywna gra z przewagą po stronie Realu. Piłkarze wyszli na murawę w niezmienionym składzie. Dopiero w 60. minucie Jose Mourinho zdecydował się zdjąć z murawy Benzemę, a w jego miejsce wprowadził Higuaina. Zaraz potem De Gea musiał popisać się niezwykłą paradą bramkarską po uderzeniu Coentrao. Welbeck odpowiedział kontrą, jednak tuż przed polem karnym skutecznie powstrzymał go Varane.

W 65. minucie sir Alex desygnował na plac gry za Kagawę Rayana Giggsa. Real Madryt hipnotyzował podaniami Manchester tuż przed jego polem karnym. Udało się jedynie wywalczyć rzut rożny. Na to Manchester odpowiedział dwoma wyśmienitymi akcjami. Pierwszą powstrzymała poprzeczka, drugą Xabi Alonso, który wślizgiem wybił piłkę z linii bramkowej.

Zawodnicy nie potrafili zmienić wyniku meczu. Częściej przy piłce utrzymywali się gospodarze, co zmusiło De Geę do kilku interwencji. Do akcji wkroczyli trenerzy. Danny Welbeck w tym meczu już nic nie strzelił. Ferguson wprowadził za niego w 74. minucie Antonio Valencię. Zmianą zrewanżował się Mourinho. Zdjął Di Marię. Wszedł Modrić.

W 80. minucie Manchester zaczął grać tak, jakby nie wierzył, że coś może się jeszcze na Bernabeu zmienić. Ronaldo minął rywali, podał do Oezila, który zmarnował swoją szansę, podobnie jak Khedira. Manchester nie wykorzystał swojej szansy z kontrataku.

W 83. minucie na murawę wszedł Pepe i Anderson za Varane i Rooneya. Limit zmian po obu stronach wykorzystany. Ostatnie minuty spotkania pozostały wyłącznie w nogach piłkarzy. W końcówkę wkradła się nerwowość i sporo niedokładności, lecz wynik nie uległ zmianie.

Szybki dynamiczny mecz, pełen ofensywnych akcji, który przy remisie zapowiada interesującą walkę na Old Trafford. By awansować, zarówno Real jak i Manchester musi zdobyć jednego gola więcej. Czy Cristiano Ronaldo będzie w stanie pokonać de Geę w Manchesterze?

Spotkanie rewanżowe 5. marca o godzinie 20.45.

Real Madryt - Manchester United 1:1