Facebook Google+ Twitter

Hitler Chicken w Tajlandii. Nazizm modą dla hipsterów?

W Bangkoku powstała nowa restauracja. Budynek łudząco przypomina sieć amerykańskich fast foodów KFC, ale różni się dwoma zaskakującymi szczegółami: nazwą i logo. Widnieje na nim Adolf Hitler w muszce, a sama restauracja nazywa się "Hitler Chicken".

Sonda

Kupiłbyś kurczaka w

 / Fot. Screen z TwitteraOtwarcie restauracji pokazuje trend, jaki od dawna jest widoczny w Tajlandii. Przywódca III Rzeszy zdobi koszulki, kubki, plakaty. Figurki Hitlera w sklepach dla turystów stoją m.in. obok wizerunków Michaela Jacksona. Ludobójca i przestępca, mający na rękach krew milionów ludzi, w Tajlandii stał się celebrytą, takim jak gwiazdy muzyki.

Amerykańska sieć restauracji KFC rozważa podjęcie kroków prawnych przeciwko "Hitler Chicken". Budynek łudząco przypomina popularny fast food: ta sama kolorystyka, grafika, oferta. Inna jest tylko nazwa (Hitler) i logo: Adolf w muszce.

Sprzedawcy tłumaczą oczarowanie nazimem modą, kupujący tym, że przecież "Adolf wygląda tak śmiesznie", a ja się zastanawiam, czy ta fascynacja nie wynika po prostu z niewiedzy. Być może tajskie nastolatki w ogóle nie wiedzą, kim był przywódca III Rzeszy i co zrobił. W ubiegłym roku w Indiach powstał sklep "Hitler", ze swastyką w logo. Po protestach społeczności żydowskiej właściciel zmienił nazwę, ale tłumaczył, że niewiele wiedział o tej postaci. "Szczerze, nim złożyliśmy wniosek o zarejestrowanie marki, słyszałem tylko, że Hitler był srogim człowiekiem. Dopiero niedawno poczytaliśmy o Hitlerze w Internecie" - mówił.

Tajlandia widnieje w samym ogonie międzynarodowego rankingu systemów edukacji. Być może właśnie tu tkwi przyczyna - brak informacji. W 2012 roku przeprowadzono badania oświaty w 40 krajach. Tajlandia zajęła 37. miejsce, co natychmiast wywołało falę krytyki na forach internetowych. Powszechnie uważa się, że problemem nie jest system edukacji, ale brak kompetencji pedagogów: mają wiedzę, ale nie potrafią przekazać jej innym. Na efekty nie trzeba długo czekać...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

W Bangkoku kurczaki od Dolfiego, w Poznaniu piwo od Włodka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szok

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.