Facebook Google+ Twitter

Hitler i Stalin dziedzictwem darwinizmu?[Wideo]

- Bez Darwina nie byłoby Hitlera! - twierdzi D.James Kennedy. Nie jest to pojedyncza opinia. Popiera go wielu opiniotwórczych ludzi. Od znanych naukowców do różnych publicystów, jak np. Ann Coulter czy Ian Tyler, autor "Od Darwina do Hitlera".

 / Fot. Patche99z, CC3.0Gdy przeglądałem różne materiały dotyczące ewolucji, natknąłem się na trzyczęściowy filmik zamieszczony na You Tube. Nie zwróciłby mojej większej uwagi, gdyby nie fakt, że amerykański pastor sugeruje, iż "bez Darwina nie byłoby Hitlera".Nie mogę wyjść z podziwu dla takiego sposobu rozumowania... Czym różni się bowiem powiedzenie Jamesa Kennedy`ego od np. takiego: "gdyby nie prace Einsteina, Bohra, Rutherforda i dziesiątków innych, nie byłoby zrzucenia bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki" albo "gdyby nie Kolumb, nie wymordowano by tylu Indian".

A już chyba najciekawiej wygląda taki związek przyczynowo-skutkowy: "gdyby nie Alfred Nobel, to miliony ludzkich istnień nie byłoby rozerwane na strzępy". W dodatku, jak na ironię, wielu dzisiejszych "bojowników o pokój" pożąda i oczekuje co roku nagrody Nobla, jako najwyższego uznania za swoją działalność.

Czy tak trudno zauważyć, że nie zachodzi tu prosty związek przyczynowo-skutkowy?

Jak zobaczysz szanowny Czytelniku w filmie, Darwinowi przypisuje się również winę za: masakrę w szkole w Columbine (USA, 20 kwietnia 1999 roku), aborcję, eugenikę i parę innych rzeczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (34):

Sortuj komentarze:

Takie sobie uzupełnienie, które pozostawiam bez komentarza.

Pani Ann Coulter (to ta pani blondynka widoczna na stronie startowej filmu You Tube) stwierdziła, wypowiadając się na temat jednego z krajów muzułmańskich, że:

"Powinniśmy najechać ich kraj, wybić przywódców, a całą resztę nawrócić na chrześcijaństwo". Cytat zamieszczony był na witrynie "The American Taliban"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skąd taki pomysł?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie jest ewolucja, ale rekombinacja istniejącego genotypu i oznacza rozwój od form bogatszych do uboższych genetycznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewolucja owszem istnieje, ale nie od form prymitywnych do bardziej skomplikowanych tylko nigdy się nie kończy. Nie ma jakiegoś finału. W ciągu ostatnich kilkuset lat wyewoluowaliśmy z ludzi niskich i krępych w wysokich i szczupłych, a Amerykanie w wysokich grubasów. Za kolejnych 500 lat jak tak dalej pójdzie będziemy mieli dwa różne gatunki ludzi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku. albo naprawdę nie wiesz albo udajesz, że nie wiesz na czym polegają dowody całkowicie obalające pseudonaukowy mit ewolucjonizmu. Skoro jednak pragniesz, aby Twoja mitologia była nadal narzucana niedojrzałym umysłom przy pomocy aparatu oświatowego państwa to w tym punkcie kończy się moja dyskusja z Tobą na ten temat. Nie dlatego, że jestem wyznawcą religii objawionej, ale dlatego, że jestem zwolennikiem wolności i poszanowania godności każdego człowieka. Zapraszam Cię do dyskusji nad innymi przykładami masowego manipulowania ludzką świadomością, którą mam nadzieję dzisiaj zagaić. Uprzejmie pozdrawiam i na tym (w tym miejscu) kończę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto. Mało mnie wzrusza jak widzą prawdy biblijne papież i jego biskupi, do których sami się nie stosują, począwszy od Drugiego Przykazania Bożego (II Mojż. 20, 4-6). Dla równowagi: podobnie oceniam naukawe (niby protestanckie) kościółki pederastów i feministek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystkie przedstawione w artykule związki przyczynowo-skutkowe, w tym główny, zawarty w tytule, są na szczęście jedynie mniej lub bardziej udanymi teoriami. A teorii, jako jednych z warunków postępu w rozwoju nauk, nie można nikomu zarzucać, ani wytykać, choć oczywiście czasami trzeba z nimi walczyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe czym kierowali się tyrani urodzeni przed Darwinem... A może w ogóle nie istnieli?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marto, w jednej z telewizyjnych dyskusji na temat książki Dawkinsa "Bóg urojony", jeden z księży biorący udział w tej dyskusji (który nawiasem mówiąc nie czytał tej książki, bo wie co tam jest napisane...) nie omieszkał podkreślić, że z "Darwina wyewoluował Hitler", którego dzieło "Mein Kampf" też nie było przecież na Indeksie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Autor tych "światłych pomysłów" ma po prostu coś w psychologii nazywane "pomieszaniem". Jest to skłonność do losowego łączenia różnych rzeczy jako przyczyny i skutku, a potem upieraniu się przy swoich pomysłach. Przykład z życia:

pewien pan poślizgnął się w łazience na mydle i padając uderzył głową w umywalkę. Uznał wtedy, że łazienki są niebezpieczne i zaczął ich unikać. Idąc torem rozumowania pana Kennedy jego obrażenia spowodowane są przez kogoś kto wymyślił łazienki. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.