Facebook Google+ Twitter

Hitler powrócił do gabinetu Madame Tussaud

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-13 15:50

Figurę Adolfa Hitlera można od dziś ponownie oglądać w gabinecie figur woskowych w Berlinie. Postać wodza Trzeciej Rzeszy powróciła tam po incydencie z początku lipca, kiedy jeden ze zwiedzających urwał jej głowę.

Rzecznik gabinetu Madame Tussaud potwierdził, że kontrowersyjna figura została ponownie ustawiona w muzeum. Aby uniknąć kolejnych incydentów, woskowy Hitler oddzielony jest od publiczności szklaną szybą. Figury strzegą również ochroniarze.

Do tej pory, postać dyktatora można było oglądać zaledwie przez kilka minut. Tuż po otwarciu gabinetu jeden ze zwiedzających zniszczył figurę Hitlera urywając jej głowę. Jak tłumaczył, chciał w ten sposób zaprotestować przeciwko prezentowaniu postaci nazistowskiego zbrodniarza. Dyrekcja gabinetu nie złożyła skargi przeciwko sprawcy.

Decyzja wystawienia postaci Hitlera wzbudziła przed otwarciem placówki wiele kontrowersji. Żeby uniknąć zarzutów o gloryfikację przywódcy Trzeciej Rzeszy, został on przedstawiony u kresu życia, jak siedzi za stołem w bunkrze, w którym popełnił samobójstwo. Figura Hitlera jest jedynym z około 70 eksponatów w muzeum figur woskowych, z którym nie wolno pozować ani się fotografować. Koszt produkcji jednej figury wynosi 200 tysięcy euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.