Facebook Google+ Twitter

Hitler – świętym?

Tytuł tekstu jest prowokacją wzbudzenia dyskusji. Pozwoliłam sobie puścić wodze fantazji biorąc jednocześnie pod uwagę historię Kościoła Katolickiego. Konsekwencją odpowiedź na postawione w tytule pytanie pozostanie niejednoznaczna.

Wiadomość o śmierci Hitlera / Fot. ArchiwumZałóżmy pewien scenariusz całkowicie science-fiction. Będzie to zadziwiająca historia- a może jednak nie patrząc na życiorys wielu Świętych i tych, których Kościół Katolicki starał się brać w obronę.

Inne losy Hitlera

Kończy się wojna. Hitler nie jest głupcem wie, że Niemcy przegrali a on jest skończony. Zdaje sobie sprawę, że zostanie schwytany, postawiony przed międzynarodowym trybunałem i wraz z innymi hitlerowcami oskarżony o zbrodnie: wojenne, przeciw ludzkości i ludobójstwo. Jest pewne: zostanie skazany na śmierć. Jeśli chce się uratować- a tak jest- to nie ma na, co czekać i innego wyjścia, dlatego przy pomocy najbardziej zaufanych ludzi przygotował plan ucieczki. Wierzy, że osoby pozostałe przy nim do końca przekonane do głoszonych przez niego idei- tzw. "Specjalna Grupa X" nawet za cenę życia nie zdradzą ukochanego wodza.

Plan zakłada wielką mistyfikację- upozorowane samobójstwo Hitlera. Udaje się.

Obecnie przyjmuje się, że wódz III Rzeszy rzeczywiście je popełnił strzelając z pistoletu w usta lub rozgryzając fiolkę z cyjankiem w podziemnym schronie gmachu Starej Kancelarii Rzeszy w Berlinie. Zrobił to z poślubioną dzień wcześniej wielką miłością Ewę Braun. Zwłoki obojga spalili esesmani. Załóżmy jednak, że to prawda połowiczna. Rzeczywiście było samobójstwo, ale popełniła je tylko Ewa, która sama podjęła decyzję o śmierci. Nie chciała uczestniczyć w planie ratunku, bo oczekiwała dziecka. Bała się, że ucieczka się nie powiedzie, a nie chciała, by noszone pod sercem maleństwo dosięgła nienawiść, jaką świat czuł w stosunku do jej męża. Wolała sama pozbawić je życia niż pozwolić na to innym. Wprawdzie Hitler był zbrodniarzem, ale ona go kochała. Wraz z Ewą spalono zwłoki przypadkowego mężczyzny. W tym momencie nie było chwili do stracenia. Hitler uciekł podziemnym korytarzem skąd w tajemnicy przewieziono go na miejsca, gdzie oczekiwał mały samolot. Zanim do niego wsiadł przyjął inny wygląd i nowe dokumenty tożsamości. Jako Anglik Thomas Monroe został pasażerem samolotu obierającego kurs na jedną z wysp Pacyfiku. Na miejscu został pacjentem prywatnej kliniki, której właściciel- chirurg plastyczny nie interesował się polityką. Nie miało też dla niego znaczenia kim byli pacjenci, ważne było tylko żeby dobrze płacili. Wręczając dużą sumę pieniędzy Hitler nie wyjawiając prawdziwych personaliów został specjalnym pacjentem, którym zajmował się wyłącznie doktor. Po operacji stał się z zewnątrz rzeczywiście inną osobą, a kilka dni później chirurg umarł na zawał serca, Monroe natomiast wsiadł na pokład samolotu lecącego do Argentyny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Andrzej Michalski
  • Andrzej Michalski
  • 13.02.2011 16:26

Gratuluje Aniu wspanialy artykul, tak trzymac prawda w twarz to jest prawdziwe dziennikarstwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie jestem zwolennikiem odgrzewania "starych kotletów". Niemniej ta tematyka powinna być przez Polaków wnikliwie analizowana, żeby zapobiegać wyhodowaniu podobnego "generalisimusa"! Ostatnio, nie przypadkowo niemiecka organizacja zablokowała mi film na You Tube i jest niedostępny na terenie Niemiec. Jak się domyślam, przeszkadzała tematyka zawarta w tytule: <a href="http://www.youtube.com/watch?v=ceWd_lae7oU">link</a>
Jakiś dobrze przygotowany "kapral", kilka dobrych prowokacji i "Drang nach Osten".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.