Facebook Google+ Twitter

Hitlerowska manifestacja w Święto Niepodległości

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-11-13 10:46

Z okazji 11 listopada w Warszawie, jak co roku, odbyła się manifestacja Obozu Radykalno- Narodowego - informuje dziennik "Gazeta Wyborcza".

Obóz Radykalno-Narodowy / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Nop-logo.svg&filetimestamp=20060625123712Kilkuset ONR-owców wykrzykiwało na ulicach Warszawy hasła: "Precz z żydowską okupacją", "Precz z żydowskim szowinizmem!", "Wielka Polska katolicka" i "Nie płakałem po Wejchercie". Nie obyło się bez stadionowych rac.

"Gazeta Wyborcza" przytacza również słowa kierownika ONR, Artura Ziemkiewicza, wypowiedziane przed pomnikiem Romana Dmowskiego w Warszawie: "Miejmy nadzieję, że za rok w Polsce nie będzie dwóch, trzech czy czterech manifestacji narodowych 11 listopada. Miejmy nadzieję, że będzie jedna, która wstrząśnie posadami tego demoliberalnego syfu. Jedna porządna, która zmiecie to wszystko jak tajfun".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Konrad Kalbarczyk
  • Konrad Kalbarczyk
  • 15.11.2010 23:07

Debilny tytuł kretynskiego artykułu na bolszewickim portalu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.11.2009 19:43

Panie Rafale- bardzo dziękuję za komentarz. Teraz będę staranniej dobierać tytuły. Moja relacja jest lakoniczna, gdyż jest to przedstawienie artykułu "Gazety Wyborczej", która napisała niewiele więcej ode mnie. A co do terminu, to faktycznie jak na internet jest on spóźniony, jednak informacje zaczerpnęłam, jak już powiedziałam, z dzisiejszego artykułu. Niemniej bardzo dziękuję za komenatrz i ocenę- są pouczające i mobilizujące do dalszej pracy:) pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.11.2009 11:04

faszyzm niejedno miał dziecko!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dario, dość lakoniczna ta "relacja". Poza tym pojawia się 2 dni po wydarzeniu. Czepiłbym się jeszcze tytułu: co prawda daleko mi do ONR i skrajnej prawicy, jak z Lublina do Sztokholmu, to jednak nie użyłbym słowa HITLEROWSKA w stosunku do manifestacji. Szukałbym innych słów - nacjonalizm, być może faszyzm by bardziej pasował, choć ten także identyfikuje się z III Rzeszą i Włochami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.11.2009 10:59

To w Polsce jeszcze jest Gazeta Wyborcza?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.