Facebook Google+ Twitter

HMA - prywatność w sieci jednym kliknięciem

Połączenia przez VPN dotychczas były używane jedynie przez firmy, ale coraz częściej interesują się nimi prywatni użytkownicy sieci. Nic dziwnego - to jeden z najlepszych sposobów zapewnienia sobie prywatności w Internecie.

„VPN szyfruje wysyłane pakiety danych, które następnie, w miejscu docelowym, są odkodowywane” - mówi Arkadiusz Zakrzewski, specjalista pomocy technicznej AVG. „Dzięki temu dane są bezpieczne. Nawet jeżeli haker przechwyci pakiety, to dostanie jedynie zaszyfrowane informacje, które będą bezużyteczne” - dodaje.
Dotychczas tworzenie wirtualnych sieci prywatnych wymagało wiedzy i doświadczenia z zakresu IT. Dzięki nowości na rynku - programowi HMA, stworzonemu przez zespół specjalistów z HideMyAss.com - ta wiedza nie jest już potrzebna. VPN stał się dostępny jednym kliknięciem myszki.

HideMyAss.com by AVG / Fot. HMADo najważniejszych cech HMA należy możliwość ukrywania swojego adresu IP oraz wyboru lokalizacji, która zostanie odczytana przez serwisy w sieci. To rozwiązanie pozwalające uniknąć zabezpieczeń regionalnych na stronach. Jest także sposobem na obejście cenzury w Internecie, którą wprowadzają niektóre państwa.
Oprócz tego HMA szyfruje przesyłane dane, zapewniając bezpieczne przeglądanie poczty, logowanie się w sklepach internetowych lub bankowości online. Daje możliwość uniknięcia przypadkowych infekcji złośliwym kodem, bo wirusy nie potrafią „odnaleźć” użytkownika.

Z włączonym VPN bez obaw można także korzystać z publicznych, otwartych punktów hot spot. Cokolwiek zostanie wysłane w sieć, będzie zabezpieczone przed odczytaniem przez osoby postronne.
To wszystko znaleźć można w jednym, banalnie prostym w obsłudze, programie. HMA jest dostępne w standardzie w 6 wersjach językowych, można go instalować na dowolnej ilości urządzeń i działa pod iOS, Windowsem oraz Androidem. A co najważniejsze dla dużej części użytkowników komputera - nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Jedno kliknięcie pozwala połączyć się z wirtualną siecią prywatną i ukryć swoją aktywność w Internecie.

Więcej informacji o HMA znajdziesz na stronie:
https://trybawaryjny.pl/hma-vpn-tutorial/

---------------------
Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE
Producent, importer i reseller oprogramowania. Działa od 2001 roku, a jego właścicielem jest Arkadiusz Stanoszek. Produkty AVG rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna Polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.
http://www.avg.pl; Infolinia: 801 906 906.

Kontakt dla mediów:
Radosław Klimek
r.klimek@avg.pl
tel. 602 153 012


O firmie AVG Technologies (Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych: AVG)
Misją firmy AVG jest zapewnienie swoim klientom łatwiejszego, wydajniejszego i bezpiecznego korzystania z internetu. Potężne, a jednocześnie łatwe w użyciu programy i usługi internetowe AVG oddają w ręce użytkowników kontrolę nad ich aktywnością online. Wybierając AVG, nowi użytkownicy stają się częścią globalnej społeczności, która zapewnia sobie wzajemną ochronę i pomoc techniczną. Baza aktywnych użytkowników AVG sięga 200 milionów (stan na dzień 12 marca 2015). Firma AVG oferuje pełen wachlarz produktów przeznaczonych dla użytkowników indywidualnych oraz dla segmentu małych firm – w skład oferty wchodzi oprogramowanie zapewniające bezpieczeństwo w internecie, optymalizację wydajności komputera, możliwość tworzenia kopii zapasowych online, bezpieczeństwo mobilne, ochronę tożsamości oraz bezpieczeństwo rodziny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.