HME. Grad medali i rekord Polski Anny Rogowskiej!

logo mistrzostw
Dwa złote, srebrny i dwa brązowe medale wywalczyli biało-czerwoni na odbywających się w weekend w Paryskiej hali Bercy halowych mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce. Wszystko zostało okraszone fantastycznym nowym rekordem Polski, ustanowionym w skoku o tyczce przez Annę Rogowską.

Na halowych mistrzostwach Europy w Paryżu, w ostatnim dniu zawodów wreszcie doczekaliśmy się medali wywalczonych przez Polaków.

Pierwszy brązowy krążek dla naszej reprezentacji zdobyła Lidia Chojecka w biegu na 3000 metrów. Rywalizację na najdłuższym kobiecym dystansie wygrała Brytyjka Helen Clitheroe, która do ostatnich metrów walczyła o pierwsze miejsce z Rosjanką Olesją Syriewą.

Kolejne medale - złoty i srebrny wywalczyli Adam Kszczot i Marcin Lewandowski w biegu na 800 metrów. Obaj Polacy zaczęli bieg dość spokojnie, trzymając się za plecami rywali. Tuż przed ostatnim okrążeniem na prowadzenie wysunął się niespodziewanie Adam Kszczot i nie dał sobie wyrwać zwycięstwa do samej mety, niespodziewanie wygrywając kilka metrów przed swoim kolegą z reprezentacji.

Czwarty medal, brązowy, podczas halowych mistrzostw Europy w lekkiej atletyce, zdobył Bartosz Nowicki, sprawiając sporą niespodziankę. Zawodnik Śląska Wrocław zaczął bieg bardzo dobrze i długo trzymał się tuż za plecami prowadzącego Turka Kemala Koyuncu, by potem do ostatnich metrów z ogromną determinacją walczyć o medal z Niemcem Carstenem Schlangenem i ostatecznie wychodząc zwycięsko z tej rywalizacji zdobywając brąz.

Drugi medal z najcenniejszego kruszcu i piąty krążek na Halowych Mistrzostwach Europy padł łupem Anny Rogowskej. Polka startowała jako zdecydowana faworytka do zwycięstwa w konkursie skoku o tyczce. I nie zawiodła oczekiwań polskich kibiców. Mistrzyni świata z Berlina zaczęła od wysokości 4,75.m o "złoto" walczyła już tylko z Niemką Silke Spiegelburg. Obie zawodniczki zaliczyły tę wysokość w drugiej próbie. W kolejnym skoku nasza reprezentantka poprawiła swój najlepszy rezultat tego sezonu, osiągając 4,80 m. Dla Niemki było już zdecydowanie za dużo i Polka mogła cieszyć się z kolejnego złotego medalu. Gdynianka nie dala jednak za wygraną i w kolejnych skokach zaliczając w drugiej próbie 4.85 ustanowiła nowy fantastyczny rekord Polski!

Po zdobyciu pięciu krążków reprezentacja Polski uplasowała się, na piątym miejscu
w klasyfikacji medalowej 31. lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Pierwsze miejsce zajęła Rosja.