HMŚ - dwa brązowe medale Polaków w katarskiej imprezie

Podczas rozegranych w miniony weekend w Dausze XIII Halowych Mistrzostwach Świata w lekkiej atletyce reprezentacja Polski zdobyła dwa brązowe medale. Wywalczyli je Anna Rogowska w skoku o tyczce oraz Adam Kszczot w biegu na 800 metrów.

Siedemnastoosobowa lekkoatletyczna kadra Polski jechała do stolicy Kataru z dużymi nadziejami na wywalczenie co najmniej dwóch medali oraz na osiągnięcie dobrych wyników przed sezonem na otwartym stadionie.

Wśród faworytów do medali w Polskiej ekipie wymieniani byli w pierwszej kolejności: kulomiot Tomasz Majewski, tyczkarka Anna Rogowska biegacze średniodystansowi Sylwia Ejdys (1500m) oraz Adam Kszczot (800m).
I rzeczywiście nasze gwiazdy nie zawiodły.

Majewski, chociaż medalu nie zdobył, rzutem na odległość 21,20 m. ustanowił nowy halowy rekord Polski. Konkurs miotaczy miał niezwykle wysoki poziom i w rezultacie nasz wicemistrz świata z Berlina uplasował się ostatecznie na piątej pozycji, przegrywając rywalizację między innymi z odwiecznym rywalem Amerykaninem Christianem Cantwellem, który pchnął kule na 21,83 m. Wystarczy powiedzieć, że pierwsza piątka zawodników rzucała poza granice 21 metrów, co tylko potwierdza wysoki poziom konkursu.

Rogowska, polska mistrzyni świata z Berlina, wywalczyła brązowy medal w skoku o tyczce, kończąc konkurs z wynikiem - 4,70. Polska mistrzyni przegrała z Brazylijką Fabianą Murer (4,80) oraz Rosjanką Swietłaną Fieofanową (4,80), ale wyprzedziła rekordzistkę świata Rosjankę Jelenę Isinbajewą (4,60).