Hoefl-Riesch mistrzynią świata w superkombinacji

Niemka Maria Hoefl-Riesch zdobyła złoty medal w superkombinacji podczas odbywających się w Schladming mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim. Srebrny medal wywalczyła Słowenka Tina Maze, a brąz przypadł Austriaczce Nicole Hosp.

Maria Hoefl-Riesch / Fot. Christian JanskySuperkombinacja to konkurencja składająca się ze zjazdu i jednego przejazdu slalomu. Miejsca ustalane są na podstawie łącznego czasu przejazdu obu konkurencji.

W przedpołudniowym zjeździe najlepszy czas uzyskały Słowenka Tina Maze oraz Austriaczka Anna Fenninger. Obie pokonały trasę w czasie 1.49.67. Tuż za ich plecami znajdowała się Elisabeth Goergl ze stratą 0,05 s.

Klasyfikacja bardzo zmieniła się po slalomie. Dzięki zdecydowanie najlepszemu przejazdowi tej technicznej konkurencji, złoty medal zdobyła zajmująca czwarte miejsce po zjeździe Maria Hoefl-Riesch. Drugi stopień podium zajęła Maze, która przed dzisiejszymi zawodami była uważana za główną faworytkę do zwycięstwa, natomiast brąz wywalczyła reprezentantka gospodarzy Nicole Hosp (dziewiąta na półmetku zawodów).

Slalom do superkombinacji był wyjątkowo trudny- przejazdu nie ukończyło aż 9 alpejek, w tym broniąca tytułu sprzed dwóch lat Fenninger.

Na starcie superkombinacji stanęły również dwie Polki- Karolina Chrapek zajęła ostatecznie 27. miejsce, natomiast Agnieszka Gąsienica-Daniel nie ukończyła zjazdu, przez co nie została sklasyfikowana.