Hoffenheim rozgromione na własnym boisku, Hertha liderem

W spotkaniu inaugurującym 20. kolejkę piłkarskiej Bundesligi beniaminek i rewelacyjny lider tabeli – zespół 1899 Hoffenheim przegrał na własnym boisku z Bayerem Leverkusen 1:4 (1:3).

/ Fot. Logo Bundesligi„Chłopcy ze wsi” już w 3. minucie stracili pierwszą bramkę, kiedy po zagraniu Renato Augusto strzałem pod poprzeczkę popisał się Patrick Helmes. Bramkarz gospodarzy – Timo Hildebrand nie miał najmniejszych szans na sparowanie uderzenia. Były bramkarz Valencii po raz kolejny piłkę z siatki zmuszony był wyjąć dziesięć minut później, po uderzeniu Simona Rolfesa. Bramka wzbudziła jednak wiele kontrowersji, gdyż Hildebrand był przy jej zdobyciu faulowany przez reprezentanta Niemiec.

W 31. minucie spotkania po faulu Adlera na Demba Ba, rzut karny na bramkę zamienił Sejad Salihovic co sprawiło, iż gospodarze uwierzyli w odrobienie strat. Piłkarze „Aptekarzy” jednak jeszcze przed przerwą praktycznie rozstrzygnęli losy meczu na swoją korzyść. W 45. minucie drugą bramkę (15. w sezonie) zdobył Patrik Helmes. Wynik spotkania w chwilę po wznowieniu gry ustalił Gonzalo Castro. Po bramce z 48. minuty gospodarze nie zdołali już się podnieść.

Potknięcia dotychczasowego lidera nie wykorzystał Bayern Monachium, przegrywając w Berlinie z Herthą BSC 1:2. Bawarczycy tym samym nie wykorzystali okazji do zajęcia pozycji lidera Bundesligi. Najmilszym polskim akcentem sobotnich spotkań była bramka Jacka Krzynówka dla zespołu Hannover 96, w zremisowanym 3:3 pojedynku z VfB Stuttgart. Za niespodzianki można uznać porażkę w derbach Zagłębia Ruhry zespołu Schalke 04 (z VfL Bochum 1:2:) oraz remis Werderu Brema z ostatnią w tabeli Borussią Mönchengladbach (1:1).

Wyniki spotkań 20. kolejki:

Hertha BSC - Bayern München 2:1 (1:0) - Woronin (38, 77) - Klose (62)

VfL Bochum - FC Schalke 04 2:1 (1:1) - Azaouagh (44), Dabrowski (57) - Kuranyi (18)

Eintracht Frankfurt - VfL Wolfsburg 0:2 (0:1) - Dzeko (9), Misimovićm (66)

Hannover 96 - VfB Stuttgart 3:3 (2:2) - Stajner (43), Krzynówek (45), Forssell (85) - Gomez (7),
Lanig (22), Hitzlsperger (87)

FC Köln - Karlsruher SC 0:0

Werder Bremen - Borussia Mönchengladbach 1:1 (0:0) - Pizzaro (77) - Bradley (79)

Hamburges SV - Arminia Bielefeld 2:0 (1:0) - Trochowski (32.), Guerrero (60.)

Borussia Dortmund - Energie Cottbus 1:1 (1:1) - Frei (35. - karny) - Cagdas (31.)

Nowym liderem tabeli została berlińska Hertha, która o punkt wyprzedza Hoffenheim oraz o dwa zespół Bayernu Monachium.