Facebook Google+ Twitter

Hoffmann, Ray Wilson i Voo Voo na TAK w Eskulapie - relacja

W poniedziałkowy wieczór, 23 lutego, w poznańskim Eskulapie, odbył się "Koncert na Tak" trzech gwiazd - Wojciecha Hoffmanna, Raya Wilsona i Voo Voo, pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego - Marka Woźniaka.

plakat "Koncertu na Tak" / Fot. materiały promocyjne organizatoraPoniedziałkowy koncert w poznańskim Eskulapie odbył się pod hasłem „Koncert na Tak”. Dochód z niego zostanie przeznaczony na działalność statutową organizacji pożytku publicznego - „Stowarzyszenia na Tak”, pomagającego osobom z upośledzeniem intelektualnym. Imprezę objął honorowym patronatem Marszałek Województwa Wielkopolskiego - Marek Woźniak. Wojciech Hoffmann, fot. Marcin Majewski / Fot. Marcin MajewskiKoncert rozpoczął występ Wojtka Hoffmanna (Turbo, Czerwone Gitary) z zespołem. Hoffmann, jeden z najlepszych gitarzystów w Polsce, zaprezentował, wraz z towarzyszącymi mu muzykami, materiał ze swej płyty solowej „Drzewa”. Niezwykle ciekawe przestrzenne kompozycje, o progresywnej proweniencji, spotkały się z zasłużonym uznaniem publiki.

Po krótkiej przerwie na scenę wyszedł Ray Wilson. To już jego drugi, po zeszłorocznym koncercie w Poznaniu, występ, który miałem przyjemność zobaczyć. I po raz kolejny koncert Raya zachwycił. Artysta jak zwykle od razu złapał świetny kontakt z publicznością, w czym z pewnością pomagało mu poczucie humoru, któremu dawał wyraz w żartach czy anegdotach, jakimi częstował widownię, zapowiadając kolejne utwory. Delikatne, a zarazem poruszające rockowe kompozycje, zaśpiewane przez byłego wokalistę Genesis, stworzyły w Eskulapie wyjątkowy nastrój. Artysta zaprezentował m. in. takie utwory jak: „Lemon Yellow Sun”, „Change”, „The Actor”, „Sarah” oraz „Razorlite” z wydanej niedawno solowej płyty - „Propaganda Man”. Licytacja, fot. Marcin Majewski / Fot. Marcin MajewskiPo występie Raya Wilsona na scenie Eskulapa odbyła się licytacja gitary akustycznej z autografami Wojtka Hoffmanna, Raya Wilsona i Wojtka Waglewskiego, na wsparcie działań „Stowarzyszenia na Tak”. Instrument z autografami cenionych muzyków znalazł nabywcę za kwotę 2000 tys. zł.

Niedługo po zakończonej licytacji, widownia zaczęła skandować „Voo Voo, Voo Voo”, w oczekiwaniu na popularną formację, dowodzoną przez Wagla, czyli Wojtka Waglewskiego. Artyści weszli na scenę, popijając z kubków ręcznej roboty – dzieła podopiecznych stowarzyszenia. Już pierwsze takty ich występu zapowiadały wyjątkowy koncert i tak też się stało. Voo Voo zaprezentowało jedyną w swoim rodzaju mieszankę rocka, folku, bluesa, a nawet jazzu. W. Waglewski, P.Zyzelewicz, Karim Matusewicz, fot. Marcin Majewski / Fot. Marcin MajewskiWaglewski, wraz z Mateuszem Pośpieszalskim, Karimem Matusewiczem i Piotrem Żyżelewiczem pokazali, ile siły tkwi w prostocie kompozycji z ich ostatniego albumu „Samo Voo Voo”, z którego zabrzmiały m. in. „Leszek mi mówił” , „Barany”. Muzycy na scenie doskonale się rozumieli, pozwalając sobie też na pewną swobodę - Pośpieszalski ze swymi saksofonowymi improwizacjami czy orientalnymi wokalizami dodawał wytrawnego smaku koncertowi grupy. Wojciech Waglewski, Mateusz Pospieszalski, fot. Marcin Majewski / Fot. Marcin MajewskiVoo Voo okazało się klasą samą w sobie, a wszystkie trzy występy stanowiły niezwykle smakowitą muzyczną ucztę w Eskulapie, tego poniedziałkowego wieczoru.

Eskulap
Stowarzyszenie Na Tak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.