Facebook Google+ Twitter

Hofman: Będziemy podtapiać, wie pani, będziemy zamykać i podtapiać

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Adam Hofman w programie Moniki Olejnik "Kropka nad i" narzeka na działania prokuratury w sprawie katastrofy smoleńskiej, zapowiada specjalną ustawę i mówi kiedy wolno ściskać się z Janukowyczem.

Adam Hofman, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości; wikipedia; licencja: CC3.0 / Fot. Ja FrytaRzecznik Prawa i Sprawiedliwości bywa demoniczny, bezlitośnie rzeczowy, a nawet kontrowersyjny. To ostatnie wtedy i tylko wtedy, jeżeli znajdzie się ktoś zdolny nawiązać do równorzędnej rozmowy. Niemniej, Monika Olejnik już pierwszym pytaniem zdołała zaciekawić cały świat. Czy PiS przeprosi za lata znaczone domniemanym wybuchem na pokładzie prezydenckiego samolotu? Wszak wszystkie oficjalne czynniki potwierdzają, że eksplozji nie było. Adam Hofman nie jest skłonny do zarzucenia spornej hipotezy i przekonuje, że nadal można dowodzić swojej racji: "Śledztwo, w którym do tej pory wrak jest w Rosji i te próbki po dwóch latach od katastrofy pobrane, a potem po pół roku przywiezione do Polski... Jeszcze pół roku sobie niektóre z nich w Rosji przeleżały, bo, umówmy się, mają wartość dowodową średnią, albo nawet bardzo średnią." Wszystkiemu winna prokuratura. Makabryczne pomylenie ciał i inne błędy nadwątliły wiarę w prokuraturę tak bardzo, że zdaniem Adama Hofmana jest to wiara "zerowa."

Nie wydaje się, aby PiS musiał kogokolwiek przepraszać, gdyż według rzecznika partii "nie ma żadnych dowodów, żeby w sferze oficjalnej śledztwo to wykluczyć." Ta swoista transpozycja nie przekonuje Moniki Olejnik i zapytuje, czy aby nie jest tak, że nie wierzy w wybuch? Adam Hofman prezentuje przedmiotowy argument o znaczeniu tematu pomocniczego. Jest to fotografia o rozmiarach małej tablicy szkolnej: "To jest takie zdjęcie jednego pana, który w tej chwili jest przez niektórych polityków partii rządowej nazywany współczesnym Hitlerem; mówię o Władimirze Putinie." Reprezentant PiS eksponuje słynne ujęcie premiera Tuska i Putina w czasie spotkania po katastrofie w 2010r. Fotografia była przedmiotem wielu dyskusji i zdążyła urosnąć do rangi przedmiotu uważanego za współczesną wariację audiowizualną w temacie "Lekcji anatomii" Rembrandta. Zaś Adam Hofman zauważa: "To zdjęcie jest takim jawnym widocznym przykładem tego jak potoczyło się to śledztwo." Monika Olejnik nie decyduje się uznać formalnej jedności świadomości w syntezie przedstawień i odwołuje się do bezspornych ustaleń: Putin nie zamordował prezydenta, Cieszewski pomylił brzozę z płotem, a eksperci Macierewicza bełkotali.

Putin był zdolny do mordowania obywateli swojego kraju

Adam Hofman jest przekonany, że w normalnym demokratycznym państwie Donald Tusk podałby się do dymisji "po czymś takim." Niestety, nie zdążył rozwinąć tej intrygującej myśli, albowiem Olejnik kontruje pytając, czy generał Błasik powinien był podać się do dymisji po katastrofie w Mirosławcu? Rzecznik PiS unika jedznoznacznej odpowiedzi i kontynuuje wywód. Od początku był przekonany, że Tusk i Putin, który "jest zdolny do wszystkiego" tworzą wspólnie niepokojący duet: "Nawet my, zdając sobie sprawę, że polski rząd i konflikt z prezydentem jest bardzo daleko posunięty, i Donald Tusk zrobi wszystko, żeby dokuczyć Lechowi Kaczyńskiemu, nie zdawaliśmy sobie sprawy, że on jest w stanie grać z rosyjską ambasadą na rozdzielenie wizyt. Z Władimirem Putinem dogadywał się tylko po to, żeby pan prezydent Lech Kaczyński gorzej wypadł, żeby był oddzielnie." Adam Hofman poddaje myśl idącą jeszcze dalej: "Putin był zdolny do wysadzania swoich obywateli, żeby uzasadnić wojnę w Czeczenii. Putin był zdolny do mordowania obywateli swojego kraju, za granicami swojego kraju, na przykład na terytorium Wielkiej Brytanii." W ten sposób Hofman daje wyraźnie do zrozumienia, że świetnie orientuje się w mechanizmach władzy rosyjskiej.

Będziemy podtapiać, wie pani, będziemy zamykać i podtapiać

Proponowana przez Jarosława Kaczyńskiego ustawa odnośnie 10 kwietnia 2010r. jest odpowiedzią na niekompetencje prokuratury, a nawet sądów: "Trzeba nadać temu rangę ustawy." Wynikać z tego będzie szerszy wachlarz uprawnień i możliwości, gdyż "trzeba zbadać wszystko" a w sprawie katastrofy w Smoleńsku brakowało skrupulatności. PiS chce takiej specjalnej ustawy i trudno nie dopatrywać się porównań z amerykańskim "Patriot Act" jaki przyjęto po 11 września 2001r.: "Można powiedzieć, że właściwie to nawet między wierszami powiedzieliśmy, że będziemy podtapiać, wie pani, będziemy zamykać i podtapiać." Rzec by można, że skuteczność policji wymusza takie stanowienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

http://www.se.pl/wydarzenia/politycy/adam-hofman-dresiarz-z-pis_389705.html

"Rzecznik PiS musiał zrezygnować na razie z wizerunku sympatycznego gogusia. Częściej niż w eleganckich garniturach i koszulach z wyszytymi na rękawach inicjałami ubiera się teraz w rozciągnięte dresy i sportowe buty. Włosy ma też trochę w nieładzie. Na moment będzie go tez trochę mniej w telewizorach."

Bezprzykładne poświęcenie wykazał Hofman, wbijając się w tej sytuacji w gajer, żeby nie opuścić występu u Olejnik. Czegóż ten facet nie zrobi, żeby ...pokazać ?!
A może chodzi o podobieństwo do Prezydenta? Może kiedyś...jakoś...podobnie...i ludzie skojarzą?

Komentarz został ukrytyrozwiń

PiS pogubił się w kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego . Zachowują się jakby były wybory krajowe . Wyciągają swoje koronne tematy [ Smoleńsk ] ,żądają ustawy a o Unii ani mru mru .
Generał Błasik po katastrofie Casy powinien zostać zdymisjonowany . 36 Spec Pułk nie działał , skutki okazały się tragiczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.