Facebook Google+ Twitter

Hofman: Czempiński i Siemiątkowski na "liście zagrożonych"?

Śmierć gen. Petelickiego wzbudziła wiele domysłów i komentarzy, przede wszystkim: jak były komandos dał się zabić. Mało kto wierzył w samobójstwo. A prezes Kaczyński powiedział na konferencji, że zna "listę zagrożonych".

 / Fot. PAP/Andrzej HrechorowiczTajemnicza i nagła śmierć generała Sławomira Petelickiego ciągle budzi wielkie zainteresowanie, zwłaszcza wśród polityków. Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, ogłosił, że zna listę osób zagrożonych, na której figurował również gen. Petelicki. Miał o "liście zagrożonych" powiedzieć prokuraturze, która była zainteresowana jego wiedzą na ten temat, ale zanim to zrobił, wpierw udzielił wywiadu na ten temat, serwisowi "Niezależna.pl" i "Gazecie Polskiej Codziennie".

Na portalu tvp.info.pl, który powołuje się na obie gazety internetowe, czytamy, że na liście osób zagrożonych, na której figurował m.in. gen. Petelicki, są "ludzie z polityki, ekspolitycy oraz ludzie z otoczenia polityki".

Jarosław Kaczyński, choć rozmawiał ze swoimi redaktorami, był jakoś dziwnie mało konkretny. Ujawnił jedynie ogólnikowo, że w grupie zagrożonych są przede wszystkim osoby, które mają bardzo szeroką wiedzę w zakresie "wpływu służb oraz ich roli zarówno w czasach transformacji, po 1989 r., jak i obecnie". Kiedy ci ludzie zaczynają coś mówić o tych działaniach publicznie, "ujawniać je, spotyka ich ostra reakcja ze strony tych, którzy są beneficjentami tych niejasnych powiązań i wpływów".

Czytaj w artykule: "Śmierć gen. Petelickiego. Kaczyński w mediach o liście zagrożonych"

Nieco więcej, choć też niewiele w sprawie "tajemniczej listy", powiedział w programie "7. dzień tygodnia" w Radiu Zet, rzecznik PiS, Adam Hofman, o czym pisze "Polska The Times". Według Adama Hofmana, na liście zagrożonych mogą być "Gromosław Czempiński i Zbigniew Siemiątkowski". Rzecznik Hofman przyznaje otwarcie, że listy nie widział i jej nie zna, ale jak uważa, można z łatwością domyślić się, kto na niej jest.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

tomek
 • tomek
 • 27.06.2012 12:49

Coraz bardziej realny staje sie fakt że pisuary znikaja z mapy politycznej kraju,panie Kubusiu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kuba Wolski
 • Kuba Wolski
 • 26.06.2012 22:29

Tusk z całym obłąkanym rządem ,trafi do wariatkowa, a pózniej kryminał . To staje się coraz bardziej realne ---- nic już mu nie pomoże -- ani rosyjski czołgi ani Angela Merkel. Pętla się zaciska coraz bardziej!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Leon
 • Leon
 • 26.06.2012 15:21

Kaczyński palną. Ale kochani internauci w swej krytyce pamiętajcie, ze gdyby nie poszedł do prokuratury TVN rzuciłby się na Kaczyńskiego, że ten nie wykonuje prawnego obowiązku, gdyby Kaczyński przestał mówić o liście TVN zarzuciłby mu, że najpierw zaczął temat, a potem nie chce skończyć. I wy zapewne także. Sytuacja Kaczyńskiego od kiedy palną luźną gatkę o ludziach, który mogą mieć kłopoty jest nieciekawa. Cokolwiek zrobi będą się go czepiać. Czemu nie mówi? Dlaczego mówi? Z drugiej strony. To jego wina. Za każdym razem ten sam schemat. Polecam konferencje prasowe. Kaczyński zawsze pakuje się w kłopoty słowne po pytaniach dziennikarzy TVN i zawsze jest to umęczona odpowiedź. Dziennikarz powtarza pytania do znudzenia, aż w końcu Kaczyński nie wytrzymuje. Nauczyłby się w końcu schematu. Obrywa sto razy bardziej, niż inny polityk na jego miejscu. Wiec po co się wystawia? Kto oberwał mocniej od mediów Tusk za aferę hazardową, czy Kaczyński za słowa o utajnioną opcję niemiecką?

Komentarz został ukrytyrozwiń
er
 • er
 • 26.06.2012 12:50

Kaczyński też jest na "liście zagrożonych"-ale zagrożonych odwiezieniem do wariatkowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba się nazywać Kaczyński albo Hofman, żeby pieprzyć, pieprzyć, pieprzyć, nic nie powiedzieć i jeszcze żeby to nic stało się wydarzeniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W mediach sam gen. Gromosław Czempiński powiedział, nie wierzy w żadną "listę zagrożonych", bo takiej nie ma.

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie
 • No Nie
 • 25.06.2012 21:23

Lista Cyb-rucha.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Niezależna pl
 • Niezależna pl
 • 25.06.2012 20:46

Już przestań pisać o tych listach .
Brednie Kaczyńskiego już wychodzą bokiem. Trzeba było wysłuchać wywiadu z Czempińskim [ w TVN] miałby pan wiadomości z pierwszej ręki.
Petelicki miał całe życie poczucie winy za uwikłanie w SB . Po 1989 r został negatywnie zweryfikowany. Chciał odkupić swoje winy tworząc GROM ale nadal przeszłość nie dawała mu spokoju . Poszedł na wywiad do TRWAM ,tam szukał wsparcia moralnego [ był niewierzący ] i " rozgrzeszenia " .Jego atak na obecny rząd to gra taktyczna byłego agenta.
Kaczyński tragedię wykorzystuje do celów politycznych i to jest obrzydliwe.Osoby wymienione w tytule to mało znaczące postaci życia publicznego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.