Facebook Google+ Twitter

Hofman: Lewica chciałaby wypuścić przestępców z więzień

Adam Hofman powiedział dla TVN24, że lewica w Polsce chciałaby wypuścić przestępców na wolność. Tak czołowy polityk PiS skomentował atak SLD oraz Ruchu Palikota na Jarosława Gowina.

Przypomnijmy, dzisiaj rano Ryszard Kalisz powiedział, że należy postawić Jarosława Gowina przed Trybunałem Stanu. Z kolei Ruch Palikota od dawna domaga się odwołania obecnego ministra sprawiedliwości.

Te wypowiedzi nie zdziwiły Adama Hofmana, który stwierdził, że lewica w Polsce bardziej dba o interesy przestępców, niż uczciwych ludzi. Polityk PiS dodał, że niepotrzebnie Gowin powiedział, iż "ma w nosie przepisy", ponieważ dał tym asumpt swoim przeciwnikom do ataku.

Prawicowa opozycja stoi murem za Jarosławem Gowinem; Adam Hofman powiedział wręcz, że Gowin mówi językiem PiS. Nie jest to odosobniona opinia; niektórzy publicyści salonowi twierdzą, że polityk PO naśladuje Zbigniewa Ziobrę. Ci sami dziennikarze wcześniej mówili, że Gowin świetnie by nadawał się na następcę Jarosława Kaczyńskiego w Prawie i Sprawiedliwości.

Czy zatem Gowin powinien cieszyć się z poparcia opozycji?

Z jednej strony tak, ponieważ świadczy to tym, iż nie jest partyjnym ministrem. Z drugiej jednak strony musi uważać, aby nie stać się przypadkiem ofiarą politycznej rozgrywki. Adam Hofman już teraz traktuje wczorajszą wypowiedź Gowina jako deklarację poparcia dla powołania komisji śledczej w sprawie Amber Gold.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.