Facebook Google+ Twitter

Hofman o Komorowskim: wznieca wojnę polsko-polską i oczernia Lecha Kaczyńskiego

- Bronisław Komorowski wznieca wojnę polsko-polską. To próba wciągnięcia nas w awanturę - powiedział w programie Moniki Olejnik w Radiu Zet Adam Hofman. Poseł PiS odniósł się w ten sposób do stwierdzenia Komorowskiego, że jako prezydent po wyborach parlamentarnych samodzielnie wybierze premiera.

Adam Hofman / Fot. Kolanin, Gnu 1.2, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Adam_Hofman_w_Kole.jpg&filetimestamp=20090428160816O wypowiedzi prezydenta pisaliśmy w materiale pt. To ja wybiorę premiera - zapowiada Komorowski. Przypomnijmy, że w wywiadzie udzielonym tygodnikowi "Newsweek" Bronisław Komorowski stwierdził: "Mam suwerenne prawo wybrać kandydata na premiera. Lider zwycięskiej partii ma największe szanse, ale nie ma gwarancji".

- To jest komunikat dla naszych wyborców: słuchajcie, nie głosujcie na Jarosława Kaczyńskiego, bo nawet jak wygra, to nie zostanie premierem - ocenił poseł Hofman i podkreślił: - Jak wygramy, to chcemy samodzielnie formować rząd. Po wyborach zobaczymy, jakie będą wyniki i wtedy zamierzamy zacząć rozmawiać. Wypowiedź Komorowskiego Hofman nazwał "wspólną akcją Platformy" i próbą wciągnięcia posłów PiS w awanturę. "Bronisław Komorowski wznieca wojnę polsko-polską" - dodał Hofman.

Odnosząc się zaś do sprawy ułaskawienia przez Lecha Kaczyńskiego Adama S., wspólnika Marcina Dubienieckiego, Adam Hofman powiedział: - Wszystkie wątpliwości należy wyjaśnić, ale mam wrażenie, że przed 10 kwietnia prezydent Komorowski i jego kancelaria chcą za wszelką cenę oczernić śp. Lecha Kaczyńskiego. Ja nie wierzę, że pan Dubieniecki, czy ktoś inny, mógłby pójść do Lecha Kaczyńskiego i zabiegać o coś takiego - dodał poseł PiS. - Każdy wyleciałby z kwitkiem od niego - wyjaśnił. - Lech Kaczyński był krystalicznie czysty, jeśli chodzi o ułaskawienia, dlatego ta akcja Kancelarii Prezydenta mnie niepokoi - stwierdził poseł.

Czytaj też: Kaczyński o kontrowersjach wokół sprawy ułaskawienia Adama S.: to hańba

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Panie pośle Hofman Prezydent to nie Komorowski tylko Pan prezydent Komorowski niech wreszcie pana niby wykształcony globus tego nie rozumie to daj pan sobie spokój z wymądrzaniem się i myślenie o sobie że jest pan pępkiem PiSu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajny wierszyk. Więc rymowanka za rymowankę:
Siedem małych kociąt na oczy przejrzało
I odtąd się bacznie światu przyglądało.
Kiedy zobaczyły co się w PiSie dzieje
Zaczęły pokładać w PO swe nadzieje.

I choć nie po różach, choć nie mleko z miodem
Już do PiSu hurmem powrócić nie mogą.
Bo gdy kot kociakiem, rozumku nie staje
To się po-PiS-uje, innym mamić daje.

Lecz kiedy dorośnie, pozna trochę życie
To POtrafi głowy użyć należycie.
Są więc koty w PiSie, są koty w PLATFORMIE
Bo rozumy mają i wybory wolne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 12.03.2011 13:43

zasłyszane, ku pamięci:

Urodziła kotka małych kociąt siedem
SZEŚC Z NICH ZA PLATFORMĄ A ZA PISEM JEDEN
czas im szybko płynął, mineło dni siedem
SZEŚC KOTKÓW ZA PISEM ZA PLATFORMĄ JEDEN.
Skąd ta nagła zmnina, co sie małym stało?
SIEDEM ŚLEPYCH KOCIĄT NA OCZY PRZEJRZAŁO

a wy cięgle swoje. bierzcie przykład z mądrych kociąt

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z Kają. To wybory, to nasze głosy, to demokracja w najczystszej formie ma rozstrzygać o naszych losach i o tym, w jakim kraju żyć będziemy. Głosujemy wszyscy. I ci co za, i ci co przeciw i ci co w domu zostają bo im się nie chce. I właśnie najbliższe wybory rozstrzygną czy coś się skończy, czy coś będzie trwało. Na tym dla mnie polega demokracja, na możliwości i chęci decydowania o losach ojczyzny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Koźmiński, zasada jest prosta: przeczytaj - ZROZUM - komentuj. Dotyczy również komentarzy, choć wolałbym, żebyśmy komentowali materiały prezentowane przez autorów a nie komentarze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
KAJA
  • KAJA
  • 09.03.2011 17:13

TO WSZYSTKO CO DZIEJE SIĘ POD ADRESEM Ś.P.LECHA KACZYŃSKIEGO TO CHAMSTWO I NALOT NA PIS BO PLATFORMIE SŁUPKI SPADAJA TO TRZEBA KOGOŚ OCZERNIC ALE I TAK IM NIC Z TEGO NIE WYJDZIE.PREZYDENT KACZYŃSKI BYŁ KRYSZTAŁOWYM CZŁOWIEKIEM POD WZGLEDEM UŁASKAWIEŃ ON WALCZYŁ O DOBRO POLAKÓW I POLSKI DLATEGO DZIŚ SIĘ GO CHCE OCZERNIĆ.LUDZIE W TO NIE UWIERZĄ .MAM NADZIEJĘ ŻE JUŻ NIE DŁUGO TO WSZYSTKO SIĘ SKOŃCZY PO NAJBLIŻSZYCH WYBORACH.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Szczynukowicz
  • Szczynukowicz
  • 07.03.2011 20:29

Bicie piany przez POstkomuchów i tyle ! TW Bolek ułaskawił 4000
w tym Słowika (morderstwo Papały !) TW Alek ułaskawił 6000 (2 kadencje) w tym Vogla - kasjera lewicy mordercę a listy żelazne dla Gołoty za 100 tys $ na konto fundacji Jolki - to jest skandal !! POstkomuna chwyta się brzytwy, byle coś POkazać - a ten facio miał wyrok tylko w zawiasach ? Kaczyński ułaskawił 200 !!! ale jak widać z tych statystyk 93 % przestępców z zakładów karnych głosuje na POstkomunę ! jak myślicie dlaczego ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Natchniony
  • Natchniony
  • 07.03.2011 19:33

Apeluję do prezydenta Komorowskiego, by jak najszybciej powierzył Jarosławowi Kaczyńskiemu misje tworzenia rządu na uchodźstwie. Niech wyjadą najlepiej z naszego pięknego kraju wszystkie smutasy z PiS. To samo zło.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Wróbel
  • Jerzy Wróbel
  • 07.03.2011 17:41

A jednak był taki ktoś, kto nie wyleciał z kwitkiem, ale uzyskał podpis prezydenta Kaczyńskiego pod ułaskawieniem.
Tego chyba Hofman nie zaprzeczy. Duze dziecko z tego Hofmana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokładna paranoja. Poseł (bo nie jakiś menel, żartowniś czy trefniś) wydzierał się by zbojkotować redaktor Olejnik a potem jako jeden z pierwszych przebiera nóżkami by do jej programu zdążyć. Ot taka partyjna konsekwencja...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.