Facebook Google+ Twitter

Hofman: Palikot z Michnikiem chcą zniszczyć Millera

Adam Hofman powiedział w Radiu Zet, że "Gazeta Wyborcza" wspólnie z Januszem Palikotem próbuje wyeliminować ze sceny politycznej Leszka Millera i SLD.

 / Fot. Łukasz Gdak/Poznań Nasze MiastoGdyby się to udało, Ruch Palikota byłby jedyną znaczącą siłą na lewicy. Nie da się ukryć, że Janusz Palikot zrobił się niezwykle aktywny, po opublikowaniu artykułu w "Gazecie Wyborczej", z którego dowiadujemy się, że Zbigniew Siemiątkowski otrzymał prokuratorskie zarzuty w sprawie organizowania więzień CIA w Polsce, zaś wobec Leszka Millera prokuratura może rozpocząć procedurę postawienia go przed Trybunałem Stanu.

Palikot używał mocnych słów; zarzucał Millerowi, że ma krew na rękach, że jest uzależniony od Waszyngtonu, tak jak kiedyś był od Kremla i wiele innych. Nawet sympatyzujący z nim publicyści, skrytykowali go za niebywałą demagogię w tej sprawie.

Adam Hofman dopatruje się w opublikowaniu przez "Gazetę Wyborczą" tego artykułu, głębszego planu politycznego. Zauważa, że nie ma żadnych dowodów w tej sprawie, i są to jedynie spekulacje medialne. Mówi, bardzo podobnie do Leszka Millera, który od samego początku uznaje całą sprawę za próbę nacisku na jego partię. "SLD nie ulegnie żadnych spiskom, szantażom, i prowokacjom" - mówił szef SLD.

Polityk PiS urozmaicił tą tezę, stwierdził, że jest to przemyślane działanie Michnika, który chciałby w Polsce widzieć lewicę o twarzy Palikota, a nie Millera. Dlatego do spółki z Palikotem, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" chce zabić politycznie Millera.

Wtóruje mu Rafał Ziemkiewicz, który o całej sprawie mówi tak: "Jest to potrzeba wizerunkowego "skasowania" Leszka Millera, stojącego na drodze Palikotowi. Dopóki bowiem Miller panuje nad SLD, a SLD nad swoim żelaznym elektoratem, nie można domknąć socjotechnicznej operacji, jaką był "bunt" Palikota, zgarnięcie przez niego podatnego na populistyczne sztuczki elektoratu i wsparcie nim słabnącej władzy".

Według publicysty "Uwarzam rze", zadaniem Palikota jest przejęcie najbardziej prymitywnej części społeczeństwa, która w głosowaniu, kieruje się tym, czy dany polityk odpowiednio potrafi zwyzywać rządzących. Cała sztuczka polega na tym, że ten odważny polityk, łamiący wszelkie konwenanse jednocześnie wspiera znienawidzoną przez lud władzę; ale tego już jego wyborcy nie dostrzegają. "O samej operacji nie ma się chyba co rozwodzić - głosowanie w sprawie referendum pokaże dobitnie, że powtórzono mechanizm, który opatentowany został w Rosji na niejakim Żyrinowskim, a u nas na nieboszczyku Lepperze" - dodaje Ziemkiewicz.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

edgemen
 • edgemen
 • 02.04.2012 22:21

Poki co to poslowie z ruchu palikota najlepiej sie prezentuja podczas wszelkich dyskusji i wystapien. mowia do rzeczy, prawde i calkiem sensewnie podchodza do kazdego problemu. obluda innych politykow jest nie do zniesienia, w szczeglnosci tych z prawicy. wezmy na przyklda takiego brudzinskiego. domaga sie przeprowadzenia ekshumacji wszystkich ofiar katastrofy smolenskiej by dowiesc zamachu przepprowadzonego przez rosjan! skonczony idiota! kolejny ziemkiewicz, hofman, czy kaczynski nie wspominajac juz o wrobel, czy macierewiczu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
><
 • ><
 • 02.04.2012 21:15

Nie; to MILLER wykończy durnia Palikota ,choć oboje g.... warci!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Były PZPR'owiec Miller to się powinien sam wycofać, a nie znowu walczyć o władzę. Jego miejsce jest w muzeum.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 02.04.2012 16:07

To jest doprawdy nie do pomyślenia panie Hofman . Jak można wykańczać waszego koalicjanta i pieśniarza [ MURY] ? Pisolew upadnie ? Co za chamstwo ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 02.04.2012 15:38

Wiadomo było że PO kiedyś padnie i będzie musiało oddać władzę ,więc stratedzy z PO i Salonu, wykombinowali sobie ,że utworzą nową partię . Więc wyhodowali na swoim łonie Palikota zresztą za jego zgodą. Ten założył partię "Ruch Palikota". Ta partia ma jeden jedyny cel ,za wszelką cenę nie dopuścić PiS do władzy. Bo politycy PO już się widzą za kratami - za katastrofę smoleńską ,za różne afery które PiS wyjaśni, za agenturalne działania rządu na szkodę Polski. Po prostu dostali sraczki i teraz kombinują jak uniknąć Trybunału Stanu i sądów cywilnych ,no a przede wszystkim śmierci politycznej. Bo tak naprawdę Platforma już jest TRUPEM politycznym - jak powiedział jeden z pisarzy! Widać wyrażnie że Ruch Palikota ma jeden tylko cel - uchronić Platformę przed kryminałem i śmiercią polityczną. Dlatego te zabiegi Kwacha i Palikota . Ideologia PO i ruchu Palikota jest ta sama z małymi wyjątkami ....

Komentarz został ukrytyrozwiń
FilipWRC
 • FilipWRC
 • 02.04.2012 14:55

@Karol Kossakowski
Moim zdaniem, aby doszło do koalicji PO z Ruchem Palikota , ale w następnej kadencji - RP musi mieć zmieniony klub parlamentarny, bardziej strawny dla PO. Bez Kotlińskiego, Grodzka czy Biedroń powinni być oddelegowani na funkcję rzecznika ds. równouprawnienia. Wtedy dla PO koalicja z RP nie będzie obciążeniem wizerunkowym.
Drugi wariant koalicji z RP, jest już mniej wesoły dla PO, zakłada on, że Palikot dysponuje większym klubem niż PO i to Palikot jest rozgrywającym. Platforma w wyniku wewnętrznych tarć i marnego rządzenia zostaje rozbita. Powstaje obóz stricte tuskowej PO (Tusk, Kopacz, Katarasińska, Szejnfeld etc.), który gotów jest się układać z lewicującą światopoglądowo partią Palikota, na co nigdy nie przystanie drugi obóz PO ze Schetyną i Gowinem.
Ten wariant pozwala Tuskowi również uniknąć odpowiedzialności za Smoleńsk, gdyż obóz tuskowej PO wchodzi do rządu Palikota, co uniemożliwia powrót J.Kaczyńskiego do władzy i prawdopodobny odwet posmoleński na byłem premierze Tusku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miller nie chciał się przyłaczyć do współpracy z Palikotem i teraz próbują Jego wytrzymałośći. Proszę zobaczyć, że Tusk i Palikot to jedna chuśtawka. Tak jak PIS i Solidarna Polska. Zrozumieli, że aby wytrwać musi być konkurencja na pokaz a wspólny cel. Który zawsze jest ukryty. PO i PIS nie potrzebują SLD. Nadszedł czas , że uczniowie przerośli mistrza. A może z czasem unormuje się sytuacja demokratyczna tak jak USA i będziemy mieli dwie partie. POPAL i PISOLPOL

Komentarz został ukrytyrozwiń
melodia
 • melodia
 • 02.04.2012 13:30

Chcę realnego rozdziału Państwa i Kościoła jak we Francji, wolności obyczajowej jak w Holandii - na jaką partię głosować ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.