Facebook Google+ Twitter

Hofman: Pycha Sikorskiego prowadzi do złych konsekwencji

Adam Hofman skrytykował w programie "Kropka nad i" w TVN24 politykę zagraniczną rządu. Dostało się ministrowi Sikorskiemu. Poseł tłumaczył dlaczego Jarosław Kaczyński nazwał szefa dyplomacji człowiekiem pysznym.

 / Fot. Kolanin/CC 3.0"W polityce międzynarodowej czasem obowiązuje logika Kalego i my musimy dbać o swój interes, a nie martwić się interesem Rosji, bo Rosja sama o niego dba. Trzeba dbać o swój interes, czasem kosztem innych" - stwierdził Hofman. Odniósł się tym samym do słów Radosława Sikorskiego, który powiedział, że sprawa tablicy w Smoleńsku, na której napisano o delegacji, która jechała uczcić ofiary ludobójstwa, to "polityka uprawiana wiertarką".

Zdaniem Hofmana takie stwierdzenie Sikorskiego to przejaw problemów z osobowością. Polityk PiS dodał, że nie należy porównywać tablicy w Smoleńsku z tą w Strzałkowie, gdzie napisano o polskich obozach śmierci - czytamy w TVN24.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

pstragpotokowy
  • pstragpotokowy
  • 01.08.2011 15:19

...Droga Szanowna i Czcigodna Pani Doroto Walkowiak...Serce rosnie gdy czytam Pani slowa...niewiele jest zaiste w Dzisiejszych Nielatwych Czasach osob ktorym zechcialoby sie zajrzec do Planu Zagospodarowania Przestrzennego Miasta i Gminy Smolensk...a Pani zajrzala...prosze zatem przyjac wyrazy Mojego jak najglebszego Szacunku i Uznania...ma Pani slusznosc po Trzykroc...albowiem w w/w wymienionym Planie Zagospodarowania Przestrzennego, nie tylko Pani Kurtyka nie znalazla zakazu umieszczenia Pamiatkowej Tablicy ku Czci...nie znalazlem go takze i ja, pstragpotokowy...a przeczytalem ten Dokument 9 (slownie: dziewiec) razy...!...
...PS: Droga Pani Doroto Walkowiak...i Szanowna takze...Rzad, nie posiada wlasnych Obywateli...cudzych tez nie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

ela
"PiS zazdrości sukcesów polityki zagranicznej"

Rzeczywiście jest czego zazdrościć, pod rządami Tuskami Polska jest traktowana jak "popychadło".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po drugie, co do tablicy; jest taka zasada że co nie jest zabronione prawem jest dozwolone. Kurtyka i inne osoby przed zawieszeniem tablicy w Smoleńsku szukały i nie znalazły przepisu w rosyjskim prawie, które by tego zabraniały."

Ponieważ rzecz dotyczy OBCEGO PAŃSTWA - nie moge sie zdecydować: czy w tym stwierdzeniu przeważa głupota, czy bezczelność. Daję więc po równo tak, zeby łącznie było 150% tupeciarstwa i arogancji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po drugie, co do tablicy; jest taka zasada że co nie jest zabronione prawem jest dozwolone. Kurtyka i inne osoby przed zawieszeniem tablicy w Smoleńsku szukały i nie znalazły przepisu w rosyjskim prawie, które by tego zabraniały. Napis na tablicy jest zgodny z prawdą (to było ludobójstwo - unicestwienie elit polskich miało doprowadzić do unicestwienia narodu)) a więc jest zgodny z zasadami etycznymi. Tablica w Strzałkowie jest nietyczna bo jest kłamliwa. Jeńcy rosyjscy z wojny 1920r. umierali z powodu panujących w Polsce chorób zakaźnych i niedożywienia, będących wynikiem panującej w Polsce powojennej biedy, a nie wskutek >brutalnego zamęczenia<, na co wskazywał napis na tablicy. Do tej biedy przyczyniła się wojna, którą Rosjanie sami wywołali. Na choroby zakaźne umierała również ludność polska - gównie na dur brzuszny. Byłoby w porządku, gdyby na tablicy w Strzałkowie napisano właśnie to - czyli prawdę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba Szanowni Państwo, nic nie rozumiecie albo nie chcecie rozumieć. Hofman mówiąc o dbaniu o własny interes nawet kosztem innych mówił o patriotyzmie gospodarczym. Rząd powinien (bo tak robią inne rządy na świecie) dbać o dobro własnych obywateli tzn. nasze dobro: moje, twoje edi, twoje levy, twoje Krzysztofie Bień, twoje Jerzy Makieła i innych Polaków a nie Rosjan, Niemców czy obywateli innych państw bo oni mają swoje rządy. Polityka umizgów do wszystkich narodów (raczej rządów) kosztem interesu Polaków jest żenująca i nas ośmiesza. Dlaczego Włosi przenieśli produkcję fiata Panda z Tych do Włoch, chociaż Polacy pracowali wydajniej i byli stawiani za wzór pracownikom - Włochom?
http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,8009589,Polski_rzad_polozyl_uszy_po_Pandzie__Precedens_w_Europie.html A właśnie dlatego, aby dać pracę ludziom we Włoszech. Czy Włosi martwili się tym, że pozbawiają pracy Polaków? Raczej wcale. Ich polityka to typowy przykład >polityki Kalego<: robię dobrze dla swoich - postępuję etycznie i słusznie. Dobrze aby polski rząd przyswoił sobie takie zasady postępowania, bo znają je wszystkie rządy na świecie oprócz polskiego. Przykład: polski rząd zawierając umowę gazową wynegocjował takie warunki, że płacimy prawie najdrożej za ten gaz ze wszystkich odbiorców. To jest polityka >złego ojca<: podaruję albo pożyczę sąsiadom pieniądze a moje dzieci mogą głodować, ale za to będę miał poważanie u ludzi - sąsiedzi będą mnie szanować. Czy naprawdę sąsiedzi będą szanować takiego ojca?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Raxell
  • Raxell
  • 22.05.2011 09:59

Hoffman, a dlaczego twoja zonka jest w radzie nadzorczej KGHiM? Nie dosc ze twoj protegowany wodz sloneczko maly jarus zalatwil jej ciepla posadke, to twoja zonka zamiast podawac kawe jest na zwolnieniu lekarskim i nikt jej nie moze zwolnic...czy nie uwazasz ze to co mowisz jest po prostu hipokryzja?

Pod waszymi rzadami Polski juz by nie bylo, ewentualnie podzielilaby los Grecji...

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
  • ela
  • 18.05.2011 21:21

PiS zazdrości sukcesów polityki zagranicznej , no to co ? potępiamy ,podrywamy autorytet [nikt na świecie nie krytykuje MSZ publicznie bo szkodzi interesom swojego kraju] ,poniżamy . Andzia Fotyga była super ? Mieliśmy poprawne stosunki z sąsiadami ? A zasługi panie Hofman ? Tupanie na ruskich ,Niemców i kękanie w "Hameryce". Umiaru młody człowieku!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Hofman - niechże pan wyjasni łaskawie, czy pańska zona w dalszym ciągu "pracuje" w KGHM za drobne 6 patykow miesięcznie?
http://www.wprost.pl/ar/176417/Dlugie-chorobowe-zony-posla-PiS/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 18.05.2011 12:05

Obserwując p.ministra Sikorskiego,od początku było zauważalne, że myśli inaczej niż większość naszych polityków. Bez wątpienia nie tak prowincjonalnie,jak wielu z nich a także niezależnie, nie w logice grupy, nie pasuje do nich i tyle. Ale to nie znaczy,że uważa się za lepszego,bądz,że jest on zarozumiały czy też pyszny. Pewne osoby nie lubią jego osobowości politycznej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Logika Kalego to norma w PiS...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.