Facebook Google+ Twitter

Hofman z PiS: Poprzemy wniosek SLD o odwołanie ministra Rostowskiego

Rzecznik PiS, Adam Hofman zapowiedział, że jego partia poprze wniosek o odwołanie ministra finansów Jacka Rostowskiego.

 / Fot. Kolanin/GNU Licencja wolnej dokumentacji"Nikt tak jak Rostowski nie robi kreatywnej księgowości" - powiedział poseł Hofman w TVN24. Dodaje też, że sytuacja jest podobna do firmy, w której robi się malwersacje finansowe. "(...) księgowy wie wszystko, to jest człowiek nieusuwalny" - twierdzi rzecznik PiS.

Czytaj też: Napieralski: wierzę, że inne kluby opozycyjne poprą wniosek o odwołanie Jacka Rostowskiego

Poseł zapowiada poparcie wniosku, o którym w poniedziałek mówił Tomasz Kalita z SLD. Lewica w środę ma zacząć zbierać podpisy. Potrzeba ich 69, choć sam klub może liczyć na 44, z pomocą PiS jest w stanie uzbierać wymaganą ilość podpisów.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyWybrane dla Ciebie:
Komentarze (39):

Sortuj komentarze:

Do Pani Danieli Zarębskiej: jestem w stanie zrozumieć krytykę opartą na argumentach, jednak emocjonalne wypowiedzi typu "nieodpowiedni człowiek na nieodpowiednim miejscu" niczego do dyskusji nie wnoszą. Podobnie jak autokreatywne wypowiedzi o swoich studiach, dokonaniach, miejscu zamieszkania. Dyskutujmy o materiałach, walczmy na fakty, nie uprawiajmy demagogii.
A swoją drogą uporczywe powtarzanie w komentarzach nazwiska Rostkowski świadczyć może o niewiedzy lub zupełnej ignorancji. Przecież skoro Pani ma tyle kontaktów ze świetnymi ekonomistami to powinna Pani wiedzieć, że minister finansów, którego chce się odwołać nazywa się Jacek Rostowski, właściwie Jan Vincent-Rostowski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
elza
  • elza
  • 01.04.2011 07:15

Pan hofman jest pilnym uczniem Kurskiego i Brudzińskiego. Jak nna rzecznika prasowego "poważnej opozycji" nie powinien mówić , Tusk ,Rostowski ,Grad itd, Dobre wychowanie i maniery są podstawą dobrej komunikacji z odbiorcami. Paweł Graś ,czy inni przedstawiciele PO mówią pan, pani lub stanowisko.Panie Hofman kindersztuby trzeba się uczyć jak pan nie wyniósł tego z domu !

Komentarz został ukrytyrozwiń
To-Ja
  • To-Ja
  • 31.03.2011 19:37

Pan Rostowski najlepszym ministrem na tak trudne , kryzysowe czasy. Opozycja chciała drukować pieniądze , to by była katastrofa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto nawet połączone siły opozycji nie są w stanie odwołać jakiegokolwiek ministra z rządu Tuska.
PO i PSL posiadają wystarczającą ilość głosów aby odrzucić każdy wniosek. W takich okolicznościach takie działania opozycji mają na celu raczej zwrócenie uwagi opinii publicznej na problem i informowanie o zagrożeniach. Rząd Tuska jest chyba jedynym do tej pory od 89 roku który nie uwzględnia praktycznie żadnych projektów czy wniosków a jak to się skończyło wszyscy widzimy i na domiar poniesiemy tego koszty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Owszem, jest bez szans, ponieważ opozycja nie jest w stanie zająć wspólnego stanowiska w tej sprawie i połączyć sił. "Nasz" wniosek, "wasz" wniosek, a czemu nie wspólny wniosek? Co jest ważniejsze, dobro kraju czy partyjne podziały?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Zresztą o czym tu mówić, skoro wniosek i tak jest bez szans."

W poprzednim komentarzu przyznała pani że wniosek SLD nie ma żadnych szans.
PIS co mógł to już zrobił w sprawie Rostkowskiego, to nie tylko dwa wnioski o odwołanie lecz również liczne konferencje podczas których przedstawiano zagrożenia dla Polski ze strony księgowego. Tusk nic nie zrobił aby zapobiec upadkowi finansów mając "szczególne" przeświadczenie że jeżeli PIS zgłasza wniosek o dymisje ministra to znaczy że jest to dobry minister.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jerzy, jeśli dobrze zrozumiałam, PiS uważa Rostkowskiego za niereformowalnego psuja, ale wychodzi z założenia, że nie ma sensu go odwoływać, bo już nic nie jest w stanie bardziej popsuć.
Popsuć może i nie popsuje, ale w takim razie czemu jednak go nie odwołać, żeby zrobić miejsce dla kogoś, kto zacznie naprawiać? Nb. przedsiębiorcy zarzucili SLD, że nie zaproponował żadnej kandydatury na miejsce ministra.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jerzy: może, może!!
Lewy: za zgodą też tego nie zrobi!! Twoja logika jest powalająca :-)))))

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 30.03.2011 12:48

Bez wątpienia bez zgody PiS premier nie może nikogo odwołać :) Cóż za fajne bzdury :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

PIS dał Tuskowi dwie szanse aby pozbył się z rządu człowieka który rujnuje Polskie finanse.
To czy PIS podpisze lub nie jest obecnie bez znaczenia Rostkowski popsuć więcej nie może bo wszystko już popsuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.