Facebook Google+ Twitter

Hofman: Zdrada o świcie miała miejsce co najmniej trzykrotnie

Poseł PiS Adam Hofman wytłumaczył w radiu Zet na czym miała polegać "zdrada o świcie", o której mówił w swym przemówieniu 10 kwietnia Jarosław Kaczyński.

 / Fot. PAP/Grzegorz Jakubowski"Ta zdrada o świcie nastąpiła nie raz, a kilka razy" - mówił Hofman. Pierwszą z nich był zdaniem posła "samotny lot" prezydenta i delegacji. Według niego uczestnicy podróży byli przekonani, że jest ona dobrze zabezpieczona i świetnie przygotowana.

PiS darowało już o. Rydzykowi obrażenie Marii Kaczyńskiej

Kolejną "zdradą" było przekazanie śledztwa Rosjanom, co było wg, Hofmana zaniechaniem rządu, do którego dojść nie powinno. Trzecią zdradą jest zdaniem polityka brak upamiętnienia ofiar katastrofy. Brak pomników to "zdrada ich pamięci" - czytamy w TVN24.

"Polskie władze zachowały się tak, że można wiele ostrych słów powiedzieć i żadne nie będzie nieprawdziwe. Za przygotowanie tej wizyty odpowiada polski rząd, czyli personalnie polski premier. Za grę z rosyjską ambasadą, aby te wizyty rozdzielić, odpowiada personalnie polski premier" - odpowiedział poseł na pytanie kto według niego "zdradził". Unikał jednak nazwania premiera mianem zdrajcy, bo jak stwierdził przyjedzie czas, gdy będzie można zajrzeć do dokumentów i zobaczyć podpisy osób odpowiedzialnych. "Dziś można powiedzieć, że oni zostali wystawieni na samotny lot" - powiedział.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

elza
 • elza
 • 23.04.2011 06:55

Poseł Hofman najbardziej niezdyscyplinowanym kierowcą ."Zdobył" największą ilość mandatów jeżdżąc jak szalony po Warszawie [ nie wiem czy zapłacił czy mignął immunitetem] .Zdążył wymienić auto na terenowe Volvo . Świt może okazać się dla niego dramatyczny jak kogoś zabije. Panie kierowco zwolnij !!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego jak czytam ten bełkot, to coraz częściej myślę o politykach z Wiejskiej, jak o prostytutkach ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Hofman! Sugeruje pan, że Lech na podobieństwo Chrystusa został trzykrotnie zdradzony. Wy, z tej niewątpliwej tragedii smoleńskiej robicie po prostu tragifarsę szczególnie, wykorzystując ją"na chama" w celach politycznych

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jaro Kaczoch
 • Jaro Kaczoch
 • 22.04.2011 06:04

Ciebie Hofman 3 razy pokrecilo.Przegrani pisowcy do budy skomlec...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dorota Walkowiak
 • Dorota Walkowiak
 • 22.04.2011 00:56

@ Zbigniew Wilkoński oraz @ levy i inni

Sjewodna prazdnik maja
w kraju radnom
puść muzyka igrajet
a my spajom.

Panimajecie? haraszo, haraszo.


Prawdą jest że lot był źle zabezpieczony a odpowiedzialność za to spoczywa na rządzie. To rząd rządzi w naszym systemie politycznym i rząd ponosi odpowiedzialność za swoje działania. Konkretnie premier. Wiadomo, że chciałoby się rządzić bez odpowiedzialności ale niestety tak nie można. W każdym demokratycznym państwie po takiej katastrofie, premier, gdyby miał odrobinę honoru, podałby siebie i rząd do dymisji. Byłby nowy rząd albo wybory, gdyby naród chciał, wybrałby ich ponownie. Ale widać jest jak jest.
Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dorota Walkowiak
 • Dorota Walkowiak
 • 22.04.2011 00:11

Brawo! Wreszcie rzecznik na miarę przeciwnika. Każdy rząd marzy o potulnej, delikatnej, wrażliwej opozycji, co to można tupnąć nogą albo uderzyć pięścią w stół a opozycja zaraz ze strachu pod stół wskoczy. Ale niestety panowie - Tusk, Graś, Niesiołowski, Orzechowski i inni. Trafiła kosa na kamień.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 21.04.2011 23:15

Trzy stosunki, ciekawe czy przerywane, to w sumie niezły wynik.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Poseł zdradził rozum tylko raz, ale za to trwale. a może było odwrotnie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Wróbel
 • Jerzy Wróbel
 • 21.04.2011 21:52

Kiedy widzę Hofmana i słyszę PiS - zbiera mi się na wymioty...

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 21.04.2011 21:17

Panie pośle Hofman, nieźle panu płacą za te brednie skoro co roku kupuje pan wypasione fury -ostatnio terenowe BMW za ok ćwierć miliona. Taki młody ,a taki bystry ,żona 2 lata na L-4 w KGHM -ie [ stanowisko stworzone specjalnie dla niej] to nie jest zdrada o świcie wyborców ???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.