Hokeiści Cracovii mistrzami Polski!

Mistrzostwo Polski w tym roku wywalczyli hokeiści Cracovii - powtórzyli sukces z 2013 roku. Zwycięstwo mogli świętować na swoim lodowisku.

/ Fot. Sakal77Cała hala została szczelnie wypełniona kibicami - były zajęte wszystkie miejsca siedzące, a ludzie stali także między sektorami. Oprócz kibiców Cracovii, przyjechali do stolicy Małopolski także fani drużyny przeciwnej, czyli GKS'u Tychy.

Na początku spotkania wydawało się, że jako pierwsi inicjatywę przejmą goście - reprezentanci "Pasów" grali w osłabieniu, po tym jak David Turon dostał karę. Jednak ekipa ze Śląska nie sprostała oczekiwaniom - niedługo trzeba było czekać na kolejną karę - tym razem Bartłomiej Pociecha zasiadł na ławce. Siły więc się wyrównały.

W 14. minucie prowadzenie objęła Cracovia - do bramki trafił Paweł Kucewicz. Kilka minut później gospodarze mieli szansę na podwyższenie wyniku, ale Krystian Dziubiński będąc w bardzo dogodnej sytuacji, sam na sam z bramkarzem, posłał krążek niecelnie.

Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 1:0, w drugiej drużyna z Krakowa podwyższyła stan meczu na 2:0. Gola dla krakowian zdobył w 35. minucie Petr Sinagl.

Trzecia runda wyglądała bardziej optymistycznie w przypadku GKS'u Tychy. Goście zdobywali w przewadze gola - na listę strzelców wpisał się Mikołaj Łopuski.

Tyszanie mimo kolejnej szansy nie doprowadzili do wyrównania. Tym samym Comarch Cracovia zdobyła mistrzostwo Polski - Małopolanie powtórzyli więc sukces z 2013 roku. Dzięki zwycięstwu zagrają w Hokejowej Lidze Mistrzów w sezonie 2016/17.

Comarch Cracovia - GKS Tychy 2:1 (1:0, 1:0, 0:1).
Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw): 4-3 dla Cracovii, która zdobyła tytuł mistrza Polski.
Bramki: 1:0 Paweł Kucewicz (14), 2:0 Petr Sinagl (35), 2:1 Mikołaj Łopuski (42).
Kary: Cracovia - 16; GKS - 12 min.