Facebook Google+ Twitter

Hokeiści wracają do walki o medale i o pozostanie w lidze

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2007-02-16 09:55

Po dwóch tygodniach przerwy hokeiści walczący o medale wracają na ligowe tafle. Rozpoczyna się również rywalizacja o pozostanie w hokejowej elicie. Trzy zespoły - Comarch-Cracovia, Wojas Podhale Nowy Targ oraz GKS Tychy mają szansę na zakończenie rywalizacji w pierwszej rundzie i spokojne przygotowania do półfinałów, które mają rozpocząć się 23 lutego.

Oczywiście jest to sport i nie można wykluczać niespodzianki (czytaj zwycięstw gości), ale na tym etapie są one mocno wątpliwe. Głównie z powodów iż faworyci wystąpią dzisiaj w optymalnych zestawieniach. Na toruńskim turnieju EIHC żaden z reprezentantów (czego bali się szkoleniowcy klubowi) nie odniósł kontuzji. - Nie spodziewamy się łatwej przeprawy - powiedział szkoleniowiec Cracovii, Rudolf Rohaczek. - Naprzód w obu meczach grał bardzo dobrze. Ale zamierzamy zakończyć rywalizację już dzisiaj. Do gry wracają Daniel Galant i Grzegorz Pasiut, co pozwoli na wystawienie czterech pełnych formacji. Richard Safarik powinien pojawić się w składzie w drugiej rundzie. Tyszanie też zagrają w składzie identycznym jak w dwóch pierwszy meczach. Powiew nadziei dla oświęcimian dala dobra gra w Toruniu Sebastiana Kowalówki i Marcina Jarosa.

W Nowym Targu zadowoleni są, że stłuczone w Toruniu żebra Jarosława Różańskiego nie przeszkadzają zawodnikowi w treningach i dzisiaj zagra. A co do Tomasza Jaworskiego w bramce Zagłębia? W końcu hokeiści "Szarotek" pokonali go już 12 razy. Niezwykle emocjonująco zapowiada się rywalizacja o pozostanie w PLH. Jeszcze dwa miesiące temu KTH Krynica byłaby zdecydowanym faworytem tej konfrontacji. Ale drużyna "Mineralnych" od początku rozgrywek jeżeli chodzi otransfery jest na minusie. Odeszli: Marek Batkiewicz, Sławomir Krzak i Marcin Ćwikła, zaś doszli Radosław Valentik i Rafał Żołnierczyk. Nastąpiła też zmiana trenera. Został nim Milan Hovorka, a Petr Kremen drugim.

W przeciwieństwie KH Sanok na transferowym plusie. Drużynę Andrzeja Słowakiewicza wzmocnili: bramkarz Krzysztof Zborowski, Michał i Maciej Radwański, Marcin Ćwikła i Adam Fraszko. Po kontuzji powraca do gry najskuteczniejszy napastnik Lubos Zetik. Program weekendu: Piątek - o miejsca 1 - 8: Comarch-Cracovia - Naprzód Janów, godz. 18 (stan rywalizacji 2:0); Wojas Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec, godz. 18 (2:0); GKS Tychy - Unia Oświęcim; godz. 18 (2:0); Stoczniowiec Gdańsk - TKH Toruń, godz. 19.15 (1:1). Niedziela: TKH Toruń - Stoczniowiec; ewentualne pozostałe niedzielne mecze z zamianą gospodarza. Niedziela - o miejsca 9 - 10: KTH Krynica - KH Sanok.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.