45344 miejsce

Hokeiści wracają na lód

Pierwsza kolejka polskiej ligi hokejowej za nami. W najciekawszym meczu mistrz kraju Podhale uległ na własnej tafli zespołowi Cracovi 0-6. Zwycięstwo odniósł wzmocniony przed sezonem zespół z Sanoka.

/ Fot. Dawid SerafinPierwsza kolejka polskiej ligi hokeja zapowiadała się niezwykle ciekawie. W Nowym Targu na taflę wyjechały dwa najlepsze zespoły zeszłego sezonu: Podhale i Cracovia. Natomiast w Sosnowcu miejscowe Zagłębie ( IV miejsce w zeszłym sezonie - przyp. red.) podejmowało czarnego konia rozgrywek KH Sanok.

W Nowym Targu przed spotkaniem zadawano sobie jedno pytanie: czy młody zespół Podhala, który przed sezonem przeszedł wiele zawirowań (gra w barażach o prawo gry w lidze - przyp. red.) będzie w stanie sprawić niespodziankę i ograć faworyzowany zespół Cracovi? Spotkanie obydwa zespoły rozpoczęły bardzo zachowawczo. Pierwszym sygnał do ataku drużynie z Podhala dał Damian Kapica, któremu nie udało się pokonać z najbliższej odległości Radziszewskiego. W 11 minucie Cracovia prowadziła już 1-0. Strzał Leszka Laszkiewicza trafił najpierw w poprzeczkę. Chwilę później zawodnik Cracovi mógł cieszyć się z gola. Po jego strzale krążek wpadł tuż obok słupka bramkarza gospodarzy. Tuż przed końcem tercji wynik podwyższył Mikołaj Łopuski.

Druga odsłona spotkania to przewaga zespołu Podhala. Hokeiści z Nowego Targu raz po raz próbowali zaskoczyć bramkarza gości. Radziszewski jednak tego wieczoru rozgrywał kapitalne spotkania. Sposobu na bramkarza Cracovi nie mogli znaleźć ani Marcin Kolusz, ani Tomasz Malasiński. To, co nie udawało się gospodarzom, udało się gościom. Na listę strzelców wpisał się Leszek Laszkiewicz i dwukrotnie Michał Piotrowski i po drugiej tercji Podhale przegrywało 0-5. Ostatnia odsłona to spokojna gra obu zespołów i nastawienie się na grę z kontry. Wynik spotkania ustalił w 53 minucie David Kostuch i Cracovia wygrała 6-0.