1604 miejsce

Hokej na lodzie: Rosjanie mistrzami świata!

W finale MŚ w hokeju na lodzie rozgrywanym w Mińsku, Rosja pokonała Finlandię 5:2 (1:1), (2:1), (1:0). Rosjanie już po raz 5. zdobyli mistrzowski tytuł, po który poprzednio sięgnęli w 2012 r.

/ Fot. PAP/EPA/ANATOLY MALTSEVRosyjscy hokeiści wygrali wszystkie dziesięć meczów, w tym dwukrotnie z Finlandią, która wyeliminowała ich w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego w Soczi. Najpierw pokonali ich w grupie 4:2, a potem w meczu finałowym 5:2 - donosi polskie radio za PAP.

"Sbornej" w niedzielnym meczu nie poprowadził trener Olegs Znaroks, ponieważ został ukarany przez międzynarodową federację za kłótnię w półfinale z drugim trenerem Szwedów Rikardem Groenborgiem.

Bramki dla Rosji strzelili:

Siergiej Szyrokow, Aleksander Owieczkin, Jewgienij Małkin, Danis Zaripow i Wiktor Tichonow.

Brązowy medal Mistrzostw Świata wywalczyli Szwedzi wygrywając z Czechami 3:0.

Mistrzostwa Świata w hokeju na łodzie odbywały się w dniach 9 - 25 maja na Białorusi. Miastem goszczącym był Mińsk. Tegoroczne mistrzostwa odbyły się po raz 78. W turnieju uczestniczyło 16 zespołów - 13 z państw europejskich, 2 z Ameryki Północnej i 1 z Azji.