Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16739 miejsce

"Hokej to sport wyjątkowy" - wywiad z Mariuszem Czerkawskim

Najbardziej znany polski hokeista. 5 lat temu zakończył karierę, na nudę nie narzeka. Choć sam częściej gra w golfa, niż w hokeja, cały czas jest blisko tego sportu. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Mariusz Czerkawski.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Mariusz Czerkawski / Fot. Monika StawskaJako dziecko rozwijał się sportowo na wielu płaszczyznach - jeździł na rowerze, grał w piłkę nożną, biegał, uprawiał lekkoatletykę. W wieku dziewięciu lat postawiono go przed wyborem: mógł jechać na obóz z trampkarzami GKSu Tychy lub na obóz z hokeistami. Zdecydował się na to drugie i z czasem zaczął dostrzegać, że to właśnie gra na lodzie spełnia go najbardziej.

Szybko zaczął odnosić sukcesy i już jako dziewiętnastolatek wyjechał do Szwecji, by grać w tamtejszej lidze. ""Początki były bardzo trudne - dodatkowo w latach dziewięćdziesiątych taka przeprowadzka była jak wyjazd na koniec świata" - wspomina Mariusz Czerkawski. Wielokrotnie musiał zagryzać zęby i decydować się na trwanie w czymś, co nie do końca go satysfakcjonowało, ale dzięki temu osiągnął w swojej karierze tak wiele. Później kilka lat spędził, mieszkając w USA i Kanadzie, grając w najbardziej prestiżowej lidze hokejowej NHL.

Hokeista Mariusz Czerkawski gościł w redakcji W24 / Fot. Monika StawskaPięć lat temu zdecydował się przejść na sportową emeryturę, jednak mimo tego obecnie na nudę nie może narzekać. "Dużo się dzieje" - podkreśla Mariusz Czerkawski. Niedawno otrzymał propozycję zostania dyrektorem sportowym nowopowstałej drużyny w ramach Kontynentalnej Ligi Hokejowej, jeździ z narodową kadrą hokeja na zgrupowania jako team leader, cały czas działa w założonym przez siebie Stowarzyszeniu Sport7, rozwija się biznesowo, a także realizuje swoją koleją pasję, czyli golf. "Sam zadecydowałem o zakończeniu swojej kariery - wiedziałem, że już więcej z siebie nie dam na najwyższym poziomie, ale cały czas pozostałem aktywny sportowo" - zaznacza hokeista. Jednak na razie nie ambicji, aby zostać trenerem, aczkolwiek nie wyklucza, że w przyszłości to się zmieni.

Od czasu do czasu zdarza mu się również romansować z show-biznesem. "Na tyle jestem pewien tego, co zrobiłem i jakie mam osiągnięcia, że przestałem już zwracać uwagę na to, że ktoś gdzieś nazwie mnie celebry tą" - podkreśla Mariusz Czerkawski. Sportowiec zaznacza, że traktuje ten świat bardziej jako wyzwanie i hobby, niż sposób na życie. Mimo że za każdy razem gdy powstaje nowa edycja "Tańca z gwiazdami", otrzymuje propozycję udziału w show, deklaruje, że raczej nie zobaczymy go w takim programie.

Obejrzyj cały wywiad z Mariuszem Czerkawskim:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.