Hokejowe MME: Anglicy gromią na inauguracji

Spotkaniem Hiszpanów z Anglikami rozpoczęły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które w dniach 25-31 lipca rozegrane zostaną w Siemianowicach Śląskich.

Inauguracyjne spotkanie grupy A rozpoczęło się od mocnego uderzenia Brytyjczyków. W ciągu pierwszych 10 minut spotkania Anglicy dwukrotnie zdołali umieścić piłkę w bramce Hiszpanów i po trafieniach Faulknera z krótkiego rogu oraz Hearna szybko objęli prowadzenie 2:0.

I połowa spotkania przebiegała pod dyktando Brytyjczyków co zdołali udokumentować kolejnymi bramkami autorstwa Griffithsa, Kindera oraz Becketta. Prowadzenie 5:0 po pierwszych 35 minutach meczu wskazało zwycięzcę tego spotkania.

Hiszpanów stać było jedynie na zdobycie honorowej bramki którą w 38. minucie meczu zdobył, po krótkim rzucie rożnym, Romeu. Druga część spotkania okazała się znacznie mniej ciekawa, głównie za sprawą Anglików, którzy skoncentrowali się przede wszystkim na bronieniu wysokiego prowadzenia, z rzadka konstruując groźne sytuację pod bramką Hiszpanów.

Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem 5:1 Brytyjczyków, które znacznie zwiększyło szanse tej drużyny na awans do czołowej czwórki turnieju.

W niedzielę rozegrane zostaną kolejne trzy spotkania w których zmierzą się Francuzi z Belgami w grupie A oraz Rosja z Niemcami i Polska z Holandią w grupie B.