Facebook Google+ Twitter

Hokejowe MŚ U-20 - dywizja II

Równocześnie do MŚ juniorów dywizji I, walczyli również młodzi hokeiści w dywizji II. I tam nie zabrakło niespodzianek. Podobnie jak dywizja I, tak dywizja II również podzielona jest na dwie sześciozespołowe grupy.

Grupa A

Areną turnieju było, mogące pomieścić aż 4 000 widzów, lodowisko Vakar Lajos, leżące w rumuńskim mieście Miercurea-Ciuc, zwanej również z języka węgierskiego, jako Csíkszereda. Choć Rumuni byli gospodarzami, to nie byli faworytami do awansu. W całym turnieju ponieśli jednak tylko jedna porażkę i zajęli drugie miejsce. Przegrali oczywiście z drużyną Węgier, która odniosła pięć pewnych zwycięstw, w tym 17:1 z Islandią, i po roku spędzonym w dywizji II, powróciła do dywizji I.

Na spodziewanych miejscach, czyli na trzecim i czwartym uplasowali się średniacy dywizji II czyli Chorwaci i Hiszpanie.Piąte miejsce zajęła typowana do spadku Islandia. Dowodzeni przez kanadyjskiego szkoleniowca Edwarsa Maggiacomo wikingowie wygrali tylko jeden, ale najważniejszy mecz, z Australijczykami, którzy zajęli ostatnie miejsce i po trzech latach w dywizji II spadli szczebel niżej.

W punktacji kanadyjskiej wygrał Chorwat Janko Kucera, który zdobył 15 punktów (7 bramek i 8 asyst). 7 bramek i 8 asyst pozwoliło mu też zwyciężyć w klasyfikacji strzelców i asystentów. Nie zachwycili kibice, którzy licznie gromadzili się tylko na meczach gospodarzy (kilkuset widzów), ale już mecze Węgry-Australia czy Australia-Islandia oglądało około 20 osób.

Grupa B

Gospodarzem turnieju była Litwa,mecze rozgrywały się w mieście Elektrenai. Wszystkie spotkania rozegrano na mającym pojemność 2 000 miejsc lodowisku Ledo Rumai. Gospodarze zaprezentowali się fantastycznie. Rok po awansie z dywizji III, zdołali wygrać turniej i awansować jeszcze wyżej. Drugie miejsce zajęli solidni Holendrzy (Holender Kevin Bruijsten został z 8 bramkami najlepszym strzelcem turnieju), natomiast dopiero na trzecim uplasowali się zdecydowani faworyci do awansu, Japończycy. Na pocieszenie ich hokeista, Shuhei Kuji, wygrał punktacje kanadyjską (13 punktów). Najsłabszą drużyna okazała się być Serbia, która po 5 latach gry w dywizji II, powróciła do dywizji III. Mecze cieszyły się sporym zainteresowaniem. Tylko 6 spotkań oglądało mniej niż 1 000 widzów, a mecze Litwinów biły rekordy oglądalności. Najwięcej, bo aż 3 870 widzów zgromadził ostatni mecz z Koreą Południową.

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.