Facebook Google+ Twitter

Hola! Rozpoczął się 12. Tydzień Kina Hiszpańskiego

Przegląd filmów z Półwyspu Iberyjskiego to gratka dla koneserów kina. Tydzień Kina Hiszpańskiego to impreza cykliczna, która w tym roku zawita do siedmiu największych miast w Polsce.

 / Fot. fot. materiały organizatorówMożna powiedzieć, że Tydzień Kina Hiszpańskiego to kolejny dobry festiwal filmowy jakich z roku na rok u nas przybywa. Sekretem sukcesu corocznego przeglądu kinematografii hiszpańskiej jest fachowa organizacja. Organizatorzy wspólnie ze znanym hispanologiem Piotrem Kobusem dba o wyrobienie gustów i doskonałą selekcję obrazów.

Impreza jest największym wydarzeniem tego typu nie tylko w Europie. Nigdzie indziej poza granicami Hiszpanii bowiem nie pokazuje się takiej liczby hiszpańskich filmów. To największe święto hiszpańskiej kinematografii poza granicami ojczyzny w ogóle.

W tym roku, podczas przeglądu, organizatorzy zaproponowali widzom 20 produkcji. 15 z nich będzie można zobaczyć w Polsce po raz pierwszy. Warto więc zarezerwować bilet i dać się porwać gorącemu hiszpańskiemu temperamentowi.

Święto hiszpańskiego kina rozpoczęło się w Warszawie 15 marca i potrwa do czwartku. Potem odwiedzi również Wrocław, Łódź, Katowice, Poznań, Kraków i na koniec Gdańsk, gdzie potrwa do 1 kwietnia. W tym roku impreza będzie szeroką prezentacją najnowszych i najwybitniejszych osiągnięć hiszpańskiej kinematografii, obejmując trzy pola tematyczne: "Nowe Kino Hiszpańskie", "Współczesne Kino Katalońskie" oraz "Magię literatury iberoamerykańskiej na dużym ekranie". W tej ostatniej kategorii koniecznie obejrzeć trzeba adaptacje prozy Mario Vargasa i Gabriela Garcii Marqueza.

Zapewne wartym obejrzenia będzie również tegoroczny kandydat do Oskara, zdobywca 9 Nagród Goya "Czarny chleb" w reżyserii Augusti Villaronga oraz zdobywca 6 "hiszpańskich Oskarów" thriller "Nie zazna spokoju, kto przeklęty".

Wielbiciele Salmy Hayek, z kolei na pewno nie pogardzą najnowszym filmem Alexa de la Iglesii "Życie to jest to". Dobrą wiadomością dla tych, którzy z różnych powodów nie będą mogli wziąć udziału w Tygodniu Kina Hiszpańskiego, jest fakt, że większość prezentowanych na nim filmów będzie miało swoje polskie premiery. A oto harmonogram tegorocznego Tygodnia Kina Hiszpańskiego:

Warszawa 15-22 marca, kina: Muranów, Luna, Lab
Łódź 18-24 marca, kino Charlie
Katowice 2-26 marca, kino Światowid
Poznań 31-27 marca, kino Muza
Wrocław 23-29 marca, kino Helios
Kraków 24-30 marca, kino Pod Baranami,
Gdańsk 26 marca-1 kwietnia, kino klubu Żak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.