Facebook Google+ Twitter

Holandia: Kolejny duchowny przyznał się do molestowania

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-23 17:46

Holenderski zakonnik przyznał się do molestowania kilku nieletnich chłopców. Były salezjanin ujawnił swoje czyny w odpowiedzi na list papieża.

Benedykt XVI w liście skierowanym do irlandzkich wiernych w ostatni weekend zaapelował do duchownych, którzy dopuszczali się takich czynów, aby przyznawali się do winy.

Obecnie 68-letni były brat zakonu salezjanów przyznał, że molestował nieletnich chłopców na początku lat 60. w katolickim internacie w 's-Heerenberg, gdzie wówczas pracował.

Na łamach dziennika NRC Handelsblad zapewnił, że nie gwałcił chłopców, ale ich tylko dotykał. Dodał, że o swoich czynach opowie komisji „Pomoc i Prawo" przyjmującej skargi na duchownych-pedofilów.

Zakonnik jest trzecim salezjaninem, który przyznał się do winy. Dwóch innych braci, którzy ujawnili prawdę, pracowało w tym samym internacie. Przypadki molestowania właśnie w tym internacie ujawniły pod koniec lutego dziennik NRC Handelsblad i Radio Wereldomroep (czyt. Wreledomrup). Wywołało to lawinę skarg od osób, które to potwierdzają.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

sum
  • sum
  • 01.01.2011 23:58

Kontakt24, ''Pedofilia u zakonnic''.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.