Facebook Google+ Twitter

Holandia: pijani Polacy sprawcami coraz większej liczby wypadków

Polacy zaczynają przodować w niechlubnych statystykach holenderskiej policji. Coraz więcej pijanych Polaków staje się sprawcami wypadków drogowych.

Po serii artykułów o imprezujących polskich gastarbeiterach, mieszkających na campingach przy dużych metropoliach, w holenderskiej prasie ukazała się kolejna niekorzystna informacja o naszych rodakach.

Instytut Badań na Rzecz Bezpieczeństwa Drogowego (SWOV) opublikował badania z 2009 roku, w których uwzględnił statystyki wypadków z udziałem pijanych kierowców. W swojej publikacji zwrócił uwagę fakt, że sprawcami coraz większej liczby wypadków są Polacy. Ich udział zwiększył się z 10 proc. w 2008 do aż 18,5 w 2009. Pomimo, że prawo w Holandii jest bardziej liberalne niż w Polsce, bo kierowcy mogą prowadzić po jednym dużym piwie lub lampce wina, polscy kierowcy nadal nie mogą zmieścić się w przyjętej normie. Rzecznik brabandzkiej policji, André van den Hul, tłumaczy to dosyć stereotypowo: "Holendrzy piją głównie piwo lub wino, Polacy imprezują przy wódce, która jest o wiele bardziej zgubna".

Reakcją na policyjną publikację były liczne zarzuty Polaków mieszkających w Holandii o narodowościową dyskryminację, ponieważ badania nie uwzględniały innych mniejszości. Trudno jednak nie pokusić się o refleksję, że Polacy czują się zagranicą coraz swobodniej, a tymczasowy pobyt daje im złudne poczucie bezkarności. Szkoda tylko, że po raz kolejny nieodpowiedzialne zachowanie mniejszości będzie ciążyć na reputacji ogółu.

źródło: dutchnews.nl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Życie ich przetestuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak Cie widzą, tak Cię piszą... Trudno się dziwić, że jadąc na wakacje do komercyjnych kurortów, europejczycy patrzą na nas z pewnym dystansem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wstyd! Jak oni nas reprezentują?!

Swoją drogą fajnie tam w Niderlandach mają, że jedno piwko można.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.