Facebook Google+ Twitter

Holandia. Podpalono polski hotel robotniczy, są ranni

Holandia uznawana wcześniej w Europie za wzór tolerancji i politycznej poprawności – stała się teraz wyjątkowo niebezpieczna dla imigrantów, w tym Polaków. Wrogością wobec obcych kieruje Partia Wolności. Dziś podpalono hotel z Polakami.

Kilka tygodni temu mocno nagłośniona była w Europie sprawa prześladowania obcokrajowców w Holandii, w tym szczególnie Polaków tam pracujących, przez skrajnych nacjonalistów. W internecie uruchomiono antyimigrancki portal, na którym zbierano donosy na naszych rodaków. Problem ten stanął na forum Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. Politycy brukselscy podjęli rezolucję wzywającą rząd Holandii do wywarcia nacisku na partię Geerta Wildera, aby zdjęła wrogi portal ze stron internetu.

Tymczasem dzisiejsze doniesienia mediów z Holandii zatrważają dramatem, jaki rozegrał się w miejscowości Vlaardingen, koło Rotterdamu, gdzie nieznani sprawcy podpalili hotel robotniczy - wielopiętrowy budynek nazywany "polskim blokiem". W pożarze niegroźne obrażenia odniosła trójka Polaków, w tym dziecko.

Ze wstępnych ustaleń straży pożarnej wynika, że hotel podpalono w kilku miejscach. Ogień pojawił się w klatkach schodowych na różnych piętrach. Trzy osoby ranne, w tym dziecko, zostały przewiezione do szpitala – informuje gazeta.pl.

Część mieszkańców budynku tymczasowo ewakuowano. Prokuratura w sprawie podpalenia wszczęła dochodzenie.

Holendrzy, do niedawna uznawani w Europie za wzór tolerancji i politycznej poprawności - dostali kilka tygodni temu elektroniczne narzędzie w postaci strony internetowej. Powstał, jak wspomniano wyżej, serwis założony przez Partię Wolności ksenofoba i narodowca, Geerta Wildersa, na którym Holendrzy mogą wyrażać swoje negatywne opinie o imigrantach, w tym Polakach i Rumunach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

GREEE
  • GREEE
  • 05.05.2012 14:03

Media trochę przesadzają, wiatraki dobierają się do d... tym co robią tu największa wiochę. Jeśli żyjesz normalnie to nic Ci nie grozi, ale jak robisz patologie na cudzym podwórku to się nie dziw że chcą cie pogonić, w Polsce jest to samo z cyganami. Mieszkałem kiedyś na jednym z takich hoteli i się nikomu nie dziwie że tak sie dzieje, może media w końcu pokażą co się dzieje na tych hotelach że je podpalają, w końcu tak bez powodu nikt tego na pewno nie zrobił.

Komentarz został ukrytyrozwiń
szczęściarz
  • szczęściarz
  • 03.05.2012 12:24

Czyżby w postępowej do bólu Holandii byli jacyś eurofobowie??O Boże , to straszne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 02.05.2012 23:53

A nasz rząd co nic ..... morda w kubeł i milczy ! To jest rząd ,to eunuchy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stara zasada: "dziel i rządź"...

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 02.05.2012 22:32

cybruch tu, cybruch tam, w lodówce i kranie też cybruch.

mierzy facet w Pulizera (ilością i bylejakośccią)

a w holandi polaków podpalają.
więcej zamachów na wzór smoleński,
więcej błazenady i doopolizusowstwa ze strony tuska
więcej prowokacyjnych artykułów(np o Kaczyńskim) a pożarów z polakami w tle będzie węcej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.