Facebook Google+ Twitter

Holandia. Vierdaagse Nijmegen czyli wielki marsz

Vierdaagse Nijmegen to najbardziej prestiżowy marsz pieszy organizowany w Holandii. W tym roku liczba uczestników wyniosła ok. 40 tys. Najstarsze miasto Holandii zmieniło się w miejsce największego party Niderlandów...

 / Fot. fot. Tomasz JanukowiczW marszu 4 x 40 km każdego dnia uczestnicy mają do pokonania 40 km pieszo, stąd nazwa Vierdaagse (czterodniowy). Maszerują przedstawiciele wielu europejskich krajów oraz mieszkańcy całej Holandii. Sam marsz to ponad 100-letnia tradycja, pierwszy odbył się w 1909 r.

 / Fot. fot. Tomasz JanukowiczW chwili obecnej uczestnicy zawodów jak i turyści mają pod dostatkiem rozrywek. Na cztery dni, najstarsze miasto Holandii zmienia się w miejsce największego party Niderlandów. Całe centrum jest zamknięte dla ruchu kołowego.

 / Fot. Tomasz JanukowiczWiele barów i pubów ustawia własne sceny. W okolicach uroczego starego miasta pojawiają się sceny muzyczne. Jest holenderski pop, dyskoteka, oraz w okolicy bulwaru Waalkade, mnóstwo małych scen niezależnych.

 / Fot. tomasz janukowiczDo Nijmegen przyjechałem w niedzielę, zatrzymałem się u znajomego. Dave ma w swoim domu małe studio muzyczne, prowadzi również swój kanał na YouTube (combinia.nl).

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.