Facebook Google+ Twitter

Holandia: Został pobity rekord Guinnessa w przewracaniu kostek domina

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-14 09:02

W holenderskim Leeuwarden został pobity rekord Guinnessa w przewracaniu kostek domina. W ciągu dwóch godzin runęła widowiskowa konstrukcja zbudowana z 4 milionów 800 tysięcy kostek domino.

Przewróciły się 4 491 863 kostki. Dotychczasowy rekord należał do budowniczych z ubiegłego roku, kiedy z 4,5 miliona kostek przewróciło się 4 345 027.

Rekord pobito dzięki Pawłowi z Polski i Izie z Węgier. Para ta jako jedyna na oczach widzów, pod presją czasu, zdołała ułożyć brakujące kostki w ogniu, dzięki temu przewróciło się ich pół miliona więcej.

Misterną konstrukcję budowało 89 osób z całego świata, w tym 13 Polaków. Pracowali dwa i pół miesiąca, przez pięć dni w tygodniu, po osiem godzin dziennie. Musieli wykazać się dokładnością, cierpliwością, odpornością na stres i umiejętnością współpracy z grupą. Niezbędna była też znajomość angielskiego - oficjalnego języka budowniczych Domino Day.

Tegoroczna, jedenasta już edycja widowiska odbyła się pod hasłem podróży dookoła świata. Na mapie Europy znalazła się warszawska syrenka. Domino Day organizowane jest w Holandii od 1998 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nawet bardzo wyraźny :) Rekord pobity o włos, do końca były emocje :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No proszę, mamy nawet Polski akcent. I to wyraźny:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.