Facebook Google+ Twitter

Hołd w 26. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych

W samo południe 31. sierpnia Lech Wałęsa wraz z grupą 80 posłów Platformy Obywatelskiej oraz przedstawicielami Stowarzyszenia Młodzi Demokraci złożył wieńce pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku.

Donald Tusk składa wieniec poległym. fot. Szymon ChojnackiNa placu przed stocznią poza politykami pojawili się także gdańszczanie, dla których rok 80 i początki Solidarności nie są obojętne. Wśród zgromadzonych znaleźli się również uczestnicy tamtych strajków. Były prezydent powiedział, że nie mamy zbyt wielu radosnych dat w historii, a dzień 31. sierpnia jest naprawdę wielki i wyjątkowy.

– Ten dzień zapoczątkował drogę do upadku komunizmu" - powiedział Wałęsa i jednocześnie dodał, że droga ta była długa i trudna. Obalenie systemu komunistycznego to nie jedyna sprawą, jaką wymienił.

– Wydarzenia z sierpnia 1980 doprowadziły również do zjednoczenia Europy i późniejszej globalizacji– spuentował bohater Solidarności. Lech Wałęsa wyraził także wiarę, iż doświadczenie i wyzwania, jakie stawia Polakom przyszłość sprowadzą nas na właściwą drogę, która będzie zadowalała - zdaniem byłego prezydenta - wszystkich w Europie, a naszych rodaków szczególnie. Lider PO i Lech Wałęsa śpiewają hymn. fot. Szymon Chojnacki

Lech Wałęsa wyznał dziennikarzom, że gdyby miał powtórzyć tamte dni sprzed lat, to jeszcze raz postąpiłby tak samo, a podjętych wtedy przez siebie decyzji nie żałuje. Warto zaznaczyć, że były prezydent nie brał udziału w oficjalnych obchodach wraz z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, które rozpoczęły się przed godziną 13. Wałęsa stwierdził, że nikt z Kancelarii Prezydenta Kaczyńskiego do niego nie zadzwonił, a sam - jak to ujął - nie będzie się wpraszał. Ponadto Lech Wałęsa nie zamierza firmować swoim nazwiskiem polityki braci Kaczyńskich.

Wieńce dowodem pamięci. fot. Szymon Chojnacki Członkowie SMD oddają hołd. fot. Szymon Chojnacki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

pisanie i zywe interesowanie się polityka zasługuje na punkt

Komentarz został ukrytyrozwiń

polityka będze punkt bo ja lubię politykę bawi mnie pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.