Facebook Google+ Twitter

Holenderska Polonia w trosce o wizerunek Polaków

Trudno wskazać spójną politykę promocyjną Polski. Obserwując działania na tym polu, można odnieść wrażenie, że na wódce, Chopinie oraz idei sielskiego skansenu pomysły się kończą. Dziś sprawy w swoje ręce biorą Polacy pracujący w Holandii.

W dniu dzisiejszym holenderski portal Spits News opublikował informację, która donosi o zamiarach poprawy wizerunku Polaków w Niderlandach. Pomysł jest prosty. Polscy fachowcy wezmą nadgodziny, dokonując napraw w holenderskich domostwach. Wynagrodzenie będzie przeznaczone na budowę szkoły w Zambii. Małgorzata Bos-Karczewska z portalu polonia.nl tłumaczy skąd taki pomysł: "Jest to odpowiedź polskiego środowiska w Holandii na cykl artykułów w tutejszych gazetach na temat nadużyć alkoholu wśród naszej Polonii. Chcemy pokazać, że charytatywność w  / Fot. materiały prasoweokresie Świątecznym jest czymś charakterystycznym dla Polaków. Uważamy, że to lepszy sposób na budowanie dobrego wizerunku, niż pisanie gniewnych listów do redakcji gazet" - przekonuje Bos-Karczewska.

Akcja holenderskiej Polonii dowodzi, że na sercu leży nam wizerunek zarówno Polski, jak i nas samych. Czy jednak pokazanie naszej szczodrości wystarczy aby stereotyp pijanego Polaka zaczął odchodzić w niepamięć?

źródło: http://www.spitsnieuws.nl/archives/binnenland/2010/11/pool_klust_aan_beter_imago.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W Holandii jest inna "kultura" picia alkoholu nie piją tak mocnych trunków jak Polacy.Pracowałem w Holandii kilka lat i nie spotkałem pijanego Holendra który zataczałby się na ulicy.
Jest cześć Polaków którzy nadużywają alkoholu często musiałem wstydzić się za takich osobników.Ogólnie Holendrzy są przyjaźni dla Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.