Facebook Google+ Twitter

Holenderska prokuratura: to był zaplanowany atak

W trakcie obchodów Dnia Królowej (Koninginnedag) w Holandii, samochód wjechał w tłum widzów. Cztery osoby nie żyją, 13 jest rannych. Sprawca, 38-letni Holender, znajduje się w szpitalu, w stanie ciężkim. Zdaniem prokuraturów zaplanował on całe działanie. Celem ataku był jadący w paradzie autobus z rodziną królewską.

Zobacz wideo stacji CNN z miejsca wypadku. Obejrzyj także wideo w serwisie Youtube.

Miejsce wypadku / Fot. PAP/EPAKrólowa przebywała w autobusie razem z następcą tronu, księciem Willemem-Alexandrem oraz jego żoną Maximą. Wedle świadków, gdyby kierowca wjechał w paradę kilka sekund wcześniej, trafiłby prosto w autobus, którym jechała rodzina królewska.

Mężczyzna, kierujący samochodem znajduje się w szpitalu, w stanie ciężkim. Zdaniem prokuratury holenderskiej jego działanie było działaniem celowym. Celem ataku był autobus z rodziną królewską. Tożsamość 38-letniego Holendera pozostaje tajemnicą. Policja odmówiła ujawnienia personaliów sprawcy, jej przedstawiciel podał jedynie że mężczyzna nie był notowany wcześniej, nie przechodził też choroby psychicznej w przeszłości.

Wszystkie zaplanowane na dziś uroczystości zostały odwołane.

Dzień Królowej obchodzony jest 30 kwietnia, na pamiątkę dnia urodzin królowej Juliany. Tego dnia odbywa się wiele imprez plenerowych, które przyciągają turystów z całego świata. To także dzień wolnego handlu, w którym każdy może sprzedawać jakikolwiek towar i nie potrzebuje na to zezwolenia, nie zapłaci także podatku od obrotów.

Źródło:
TVN24.pl, guardian.co.uk, CNN

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 30.04.2009 23:13

no to widać, zew od pierwszego pojawienia sie tekstu do teraz Pani Redaktor sie wyrobiła i dodała coś wiecej od siebie! Brawo :D Ironia, że redaktorów muszą uczyć dziennikarze niezawodowi! powodzenia!

Powodzenia oczywiście dla tych, którzy biorą pieniadze za pisanie o tym, co miało miejsce!

PIERWOTNY TEKST PANI REDAKTOR wyglądał zupełnie inaczej!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.04.2009 14:48

http://www.youtube.com/watch?v=81EfBRcTChM strasznie cała ta sytuacja wygląda.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.04.2009 13:58

A to link
napisał społeczny, obywatelski autor, która opinia jest wam bliższa? Pani Redaktor może zamiast w M3G to na pierwszej stronie powinien właśnie ukazać się materiał Pana Skalskiego ?

w tym wypadku zbieżność komentującego i autora jest tylko przypadkowa

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.04.2009 13:50

"Podczas corocznych obchodów Dnia Królowej Holandii – Koninginnedag - rozpędzony samochód podążając w stronę autobusu z królową Beatrycze, staranował tłum widzów w holenderskim mieście Apeldoorn. 14 osób jest rannych, trzy są w stanie krytycznym. Królowej nic się nie stało. Nie jest jasne, czy jest to wypadek, czy zamach na królową. Policja zatrzymała kierowcę samochodu. Około 14 osób zostało rannych. Według niektórych źródeł są również ofiary śmiertelne, pisze holenderski portal RTL. Całą sytuacje widziała królewska rodzina - stało się to bowiem zaledwie kilka metrów od odkrytego autobusu, którym jechała. Wszystkie uroczystości czwartkowe odwołano. " za onetem

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.04.2009 13:27

Redakcji gratuluję podejścia do autorów -_-"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.