Holenderskie laskarki najlepsze

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2006-10-08 19:12

Zawodniczki Holandii wywalczyły złote medale na rozgrywanych w Madrycie mistrzostwach świata. W finale drużyna "pomarańczowych" pokonała zespół Australii 3:1.

Holenderka Maartje Goderie (z lewej) walczy o piłkę z Australijką Nikki Hudson (z prawej) podczas meczu finałowego mistrzostw świata w hokeju na trawie w Madrycie. Z tyłu biegnie Donna Lee Patrick (środek). (gj) PAP/EPA/VICTOR LERENAWszystkie gole padły w drugiej połowie. Dwukrotnie na listę strzelczyń wpisała się Martje Paumen w 31. minucie po krótkim rogu i w 57. minucie tym razem z rzutu karnego. Trzecią bramkę dla "oranjes" zdobyła Sylvia Karres. Australijki zdołały odpowiedzieć tylko jednym trafieniem Rebecci Sanders także z rzutu karnego. Holenderki wywalczyły swój szósty w historii tytuł mistrzowski. Odzyskały go po 16 latach.

W meczu o "brąz" spotkały się zespoły Argentyny i gospodyń całego turnieju Hiszpanii. Te ostatnie musiały jednak uznać wyższość rywalek z Ameryki Południowej, przegrywając aż 5:0. Dla gospodyń i tak był to najbardziej udany turniej mistrzowski.