Facebook Google+ Twitter

Holendrzy będą donosić na Polaków internecie?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-02-20 12:12

Afera po otwarciu w Holandii strony internetowej, na której można anonimowo meldować o problemach wywoływanych przez przebywających w tym kraju Polaków, zatacza coraz większe kręgi.

Wypadek syna królowej Beatrix księcia Friso, którego przysypała lawina w austriackiej miejscowości Lech, nie spowodował zmniejszenia ilości artykułów prasowych na ten temat. Weekendowe wydania niderlandzkiej prasy podają informacje o inicjatywie europosła Jacka Saryusz-Wolskiego, który nawołuje do bojkotu niderlandzkich produktów i przedsiębiorstw.

Premier Rutte musiał odpowiadać w Parlamencie na pytania opozycji związane z otwarciem strony zbierającej informacje o wybrykach wschodnioeuropejczyków, a w szczególności Polaków. Ponieważ partia PVV (Partia Wolności) Geert Wildersa zawarła porozumienie o popieraniu mniejszościowego rządu, holenderski premier jest zakładnikiem tej partii i jej internetowa inicjatywa nie doczekała się jeszcze oficjalnego potępienia ze strony rządu.

Sytuacja jednak może się szybko zmienić, gdyż coraz więcej nie tylko prasowych artykułów i dyskusji radiowo-telewizyjnych, lecz również podejmowanych uchwał w radach miast (Haga, Delft) oraz gmin protestuje przeciwko skandalicznej próbie fanatyka Wildersa kreowania konfliktu z pracującymi w Holandii Polakami.

Premier Rutte został zaproszony (czytaj: wezwany) do Brukseli, aby się wytłumaczyć, gdyż mało kto przyjmuje do wiadomości jego oświadczenia, że internetowa akcja partii Wildersa, reprezentuje tylko i wyłącznie partyjny punkt widzenia.
(Leszek Chlipalski)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

polak na zawsze
  • polak na zawsze
  • 13.03.2012 14:15

To jest akcja zakompleksionego ZYDKA JEBANEGO. DO gazu z tym naciagnietym napletem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Akcja przeciwko Polakom może być inspirowana przez inne nacje mieszkające w Holandii jak Turcy czy Marokańczycy.Holendrzy przekonali się że Polacy pracują wydajnie są dobrymi pracownikami w przeciwieństwie do Turków czy Marokańczyków którzy są leniwi podobnie jak sami Holendrzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.